اخبار روز دنیای خودرو

قدرت خودرو هیبریدی شش سیلندر فراری به 700 اسب بخار می‌رسد

شرکت فراری در حال حاضر روی پروژه‌های مختلفی فعالیت می‌کند. هر یک از این پروژه‌ها برای کمپانی ایتالیایی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در این بین می‌خواهد به بهترین صورت آن‌ها را انجام دهد.

به تازگی مشخص شد ایتالیایی‌های تولید کننده سوپراسپرت، روی پیشرانه هیبریدی شش سیلندری مشغول به کار هستند که می‌تواند بیش از 700 اسب بخار قدرت تولید کند. در سال 2018 سرجیو مارچیونه فقید، مدیرعامل فراری تأیید کرد این کمپانی روی پیشرانه توربوشارژ شش سیلندر جدیدی مشغول کار است. این گزارش می‌گوید، از بهار سال جاری فراری موتور شش سیلندر 2.9 لیتری توربو دوقلو خود را ابتدا روی سدان Giulia Quadrifoglio آلفارومئو به کار می‌گیرد.

پیشرانه شش سیلندر فراری با قدرت 723 اسب بخار

گفته می‌شود این شرکت مارنلویی می‌خواهد پیشرانه جدید را جایگزین نسخه 3000cc کند که موجب محدود کردن مالیات آن در بازار چین خواهد شد. پتانسیل قدرت نسخه احتراقی این موتور تنها 610 اسب بخار است اما در ترکیب با موتورالکتریکی 105 اسب بخاری می‌تواند بیش از 700 اسب بخار قدرت تولید کند و عملکرد بزرگی از خود نشان دهد.

قدرت دقیق این پیشرانه به 723 اسب بخار می‌رسد که در نوع خود بی‌نظیر است. البته وجود توربوشارژ در کنار این موتور را نباید فراموش کرد و نقش موثری در ارتقا قدرت ایفا می‌کند. گزارش می‌افزاید ممکن است فراری در آینده این موتور را روی یک مدل میان‌رده چون کراس اووری به نام Purosangue  یا یک سدان خانوادگی Dino به‌کار‌گیرد. در سال 2018 بود که مدیرعامل فعلی فراری، Louis Camilleri به‌کارگیری پیشرانه شش سیلندر جدید روی یک خودرویی به نام Dino  را رسماً رد کرد.

Enrico Galliera دیگر مدیر ارشد فراری نیز پیشتر تأیید نمود در سال 2019 بیش از 5 مدل جدید توسط خودروساز ایتالیایی معرفی می‌شود. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا اخبار موثقی دردسترس قرار گیرد.

منبع: thedrive

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا