اخبار روز دنیای خودرو

چه سرنوشتی در انتظار فورد است؟

نزدیک به دو سال از موضوع دیزل گیت که در آن شرکت های آلمانی معروف و در راس آن ها فولکس واگن اقدام به تقلب در خودروهای دیزلی خود شده بودند، می گذرد. این شرکت ها برنامه ای در خودروهایشان گذاشته بودند که در زمان تست آلایندگی، آلودگی کمتری نسبت به زمان استفاده روزانه تولید می کردند و به این ترتیب مجرم شناخته شده و متحمل جریمه های سنگینی شدند. حال به نظر می رسد شرکت فورد نیز در آزمایشات خود دچار تقلب شده و از این رو متهم به کم کاری در زمینه آزمایش آلاینده های کربنی خروجی از خودروهای خود است.

مسئولین فورد هرچند هنوز اتهامات را قبول نکرده اند اما برای روشن شدن موضوع اعلام داشته اند که به طور کامل با وزارت دادگستری آمریکا همکاری کرده و تمام نتایج آزمایشات خود را به طور کامل در اختیار مراجع و کارشناسان قرار خواهند داد.

در حال حاضر فورد جدیدترین شرکت مورد اتهام در زمینه پنهان کردن آلاینده های خروجی از خودروهایش است و در صورتی که این پنهان کاری و کلاهبرداری ثابت شود، رسوایی بزرگی برای این کمپانی که عنوان دومین تولید کننده خودرو در آمریکا را در اختیار دارد، در پی خواهد داشت. از طرفی دیگر، باید منتظر جریمه های سنگینی برای این شرکت باشیم

علاوه بر موارد بالا، هزینه های فراخوان محصولات فورد نیز می تواند آن را به لبه ورشکستگی نیز بکشاند. شرکت های آمریکایی در ابتدای قرن بیست و یکم دچار هزینه های سنگین و ورشکستگی شدند که با کمک دولت آمریکا از آن مرحله عبور کردند. بیشترین علت مشکلات این شرکت ها به کاهش استقبال از خودروهای آن ها به خاطر مصرف بالای سوخت و کاهش کیفیت تولید بود و اکنون به نظر می رسد که دوباره داستان مصرف سوخت برای آن ها دردسرساز شود. برای نتیجه گیری باید تا آخر تحقیقات و اعلام نتایج منتظر بمانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا