اخبار روز دنیای خودرو

گریت وال با اینتل همکاری می کند

شرکت های بزرگ و کوچک چینی شاغل در زمینه خودروسازی، راه همکاری با شرکت های بزرگ و مطرح دنیا را برای داشتن رشدی سریع در پیش گرفته اند و در این راه از تجارب شرکت های اروپایی و آمریکایی نهایت استفاده را می برند. گریت وال نیز به دنبال پیروی از این استراتژی است.

شرکت گریت وال نیز از جمله شرکت های بزرگ و معتبر خودروسازی چینی بوده که این روزها به سرعت در حال رشد و همکاری با شرکت های معتبر جهانی است. این شرکت که به عنوان اولین چینی راه یافته به بازار اروپا نیز شناخته می شود، این روزها با محصول هاوال H6 خود در صدر فروش خودروهای کراس اوور و شاسی بلند بازار چین قرار دارد و از این نظر در ردیف بزرگانی چون فولکس واگن قرار می گیرد.

این شرکت چینی که به تازگی همکاری های خود را با بی ام و گسترش داده، در حال همکاری با یکی از مطرح ترین شرکت های سازنده تراشه در دنیا، دنیا، اینتل است. نتیجه این همکاری، استفاده از پردازنده ها و بردهای این شرکت در خودروهای گریت وال است.

این همکاری قرار است از توسعه و ساخت سیستم های ایمنی و رفاهی و تنظیمات داخل کابین تا ساخت خودروهای هوشمند و خودران را در برگیرد و در این راه از پردازنده های این شرکت همچون سری اتم 3900 و مادربردهای جدید اینتل مانند Apollo Lake استفاده خواهد شد. این همکاری برای هر دو شرکت مفید است.

در حالی که اینتل به تنهایی روی خودروهای هوشمند و خودران فعالیت می کند، در همکاری با شرکت های بزرگ و معتبر اروپایی و آمریکایی نیز برای هرچه هوشمندتر کردن خودروهاست. شایان ذکر است؛ برند هاوال از زیر مجموعه های گریت وال محسوب می شود که به نوعی یک برند خاص و لوکس این خودروساز نیز به حساب می آید. خودروهای تولیدی برند هاوال در بازارهای زیادی به فروش می رسد و همچنین طرفداران زیادی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا