اخبار روز دنیای خودرو

معرفی کامارو ZL1 با تیونینگ HSV در کشور استرالیا

هولدن و بخش تقویت خودرو آن به نام HSV از زیرمجموعه های جنرال موتورز در استرالیا محسوب می‌شوند که این روزها با فروش ضعیفی که داشته‌اند، در حال بسته شدن به طور کامل هستند. با این حال بخش HSV که بخش خودروهای اسپرتی و ویژه هولدن است، اقدام به عرضه کامارو ZL1 در استرالیا کرده است. اتفاقی که شاید بتواند کمی بیشتر نام این بخش را زنده نگه دارد چرا که کشور استرالیا از دیرباز از مهم‌ترین بازارها برای کلیه محصولات سبک و سنگین آمریکایی بوده است.

کامارو ZL1 عرضه شده از سوی HSV در استرالیا، 10 اسب بخار نیروی کمتری از نمونه آمریکایی آن خواهد داشت و به این ترتیب قدرت پیشرانه به 640 اسب بخار کاهش پیدا کرده است اما گشتاور همان مقدار قبلی باقی مانده و برابر با 881 نیوتن متر است. این کاهش 10 اسب بخاری در قدرت به خاطر تغییر محل فرمان از سمت چپ به سمت راست (خودروهای استرالیا از نوع فرمان راست هستند) بوده که باعث تغییراتی در بخش ترمز، فرمان و منیفولد دود شده‌اند که تغییر در جای‌گیری منیفولد دود منجر به این کاهش شده است.

این تغییرات هزینه زیادی به همراه داشته است که همین قضیه منجر به افزایش قیمت این خودرو برای خریداران استرالیایی شده است به نحوی که قیمت این خودرو در این کشور برابر با 110 هزار دلار آمریکا خواهد بود و این در حالی است که قیمت این خودرو در آمریکا از 62 هزار دلار آغاز می‌شود. پیشرانه ZL1 یک موتور 6.2 لیتری سوپرشارژ شده هشت سیلندر است که 650 اسب بخار قدرت و 881 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا