اخبار روز دنیای خودرو
موضوعات داغ

جگوار لندرور برای گزارش خرابی جاده به راننده پول پرداخت می کند!

امری شایع در دنیای نرم افزاری، گزارش هنگ کردن، مشکلات نرم افزاری و این قبیل موارد است تا شرکت های توسعه دهنده بتوانند باگ های موجود در برنامه های خود را کشف کرده و به رفع عیب آن ها بپردازند. اما شاید جالب باشد که شرکت جگوار لندرور که این روزها در تملک کمپانی تاتا موتورز هند هستند نیز برای گزارش ایرادات خودرهایشان، حتی پول نیز می پردازند.

این پاداش که در حقیقت پول دیجیتالی خواهد بود، به صورت خودکار به حساب دارندگان خودروها واریز می شود. از آن جا که اکثر خودروهای ساخت این دو شرکت در حال حاضر دارای کیف پول هوشمند هستند، واریز پاداش به حساب راننده ها بدون مشکل انجام می شود. حتی این دو شرکت برای گزارش راه ها از سوی رانندگان نیز امکاناتی در نظر گرفته اند که در حال حاضر دو خودرو رنجرور ولار و جگوار F-Pace دارای این سیستم برای گزارش راه ها هستند.

با این وجود بسیاری از کارشناسان نگران از دست رفتن امنیت شخصی و حریم خصوصی افراد هستند اما جگوار لندرور اعلام کرده ارسال اطلاعات با خواست راننده و در صورت تایید او انجام می شود. اطلاعات راه ها به صورت آنلاین به مرکز داده پردازی در نظر گرفته شده ارسال می شود تا مسئولین و دیگر رانندگان نیز از آن ها استفاده کنند. این موضوع به نوعی کمک به حل مشکل ترافیک محسوب می شود.

جگوار لندرور اعلام کرده این برنامه می تواند منجر به کاهش ترافیک، کوتاه شدن طول مسیرهای سفر و در نتیجه کاهش مصرف سوخت و آلاینده های تولیدی خودروها شود و به همین خاطر نام این پروژه نیز مقصد صفر در نظر گرفته شده است که اشاره به رساندن آلاینده ها به صفر دارد. در حال حاضر در رابطه با این برنامه و موفقیت آن نمی توان اظهار نظر قطعی کرد. نظر شما در رابطه با این برنامه و پاداش آن چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا