اخبار روز دنیای خودرو

کیا تلوراید چه تفاوتی با کیا سورنتو دارد؟

در حالی که کیا سورنتو در نسل‌های جدید در مقایسه با گذشته بزرگتر شده است؛ با این حال شاسی بلند جدید کیا به نام تلوراید، دارای ابعاد بزرگتری از سورنتو بوده و با امکانات بیشتر و پیشرانه‌های قوی‌تر برای رقابت با خودروهای این کلاس آماده شده است و این در حالی است که قیمت این دو خودرو تفاوت چندانی با هم نخواهد داشت و حتی در برخی نمونه‌ها و بسته به امکاناتی که خریدار برای آن‌ها سفارش می دهد، ممکن است سورنتو قیمت بالاتری از کیا تلوراید داشته باشد. در حالت پایه، این خودرو در حدود 5400 دلار قیمت بیشتری از سورنتو دارد.

کیا تلوراید در سال جاری میلادی در نمایشگاه آمریکای شمالی به نمایش درآمد و بازخورد بسیار خوبی از بازدیدکنندگان داشت. این خودرو که در سال 2020 عرضه خواهد شد، در کلاس شاسی بلند‌های اندازه متوسط قرار دارد، در حالی که با برخی استانداردها می‌توان آن را در کلاس شاسی بلند‌های فول سایز نیز قرار داد چرا که این خودرو دارای ابعادی نزدیک به تویوتا لندکروزر است.

2020 Kia Telluride 19

کیا تلوراید در حدود 20 سانتی‌متر طول بیشتری از سورنتو دارد که این موضوع تا حد ممکن به بزرگ شدن فضای داخل خودرو اختصاص پیدا کرده است. برای مثال صندلی‌های ردیف سوم در این خودرو وضعیت بهتری از سورنتو دارند که این برتری را می‌توان در فضای پا و شانه در ردیف‌های اول و دوم نیز مشاهده کرد.

img 1230648652 1553094088082

بازار هدف تلوراید، منطقه آمریکای شمالی است و به همین خاطر هم برای اولین بار در این منطقه به نمایش عمومی گذاشته شده است. با این وجود و با قیمت مناسب این خودرو در مقابل رقبا می‌توان انتظار موفقیت بالایی برای تلوراید در مقابل رقبای دیگرش داشت. در حال حاضر بزرگترین نقطه ضعف این خودروی کیا، عدم وجود موتور و گیربکس‌های متنوع است چرا که فقط یک پیشرانه 6 سیلندر 3.8 لیتری 291 اسب بخاری با یک گیربکس 8 سرعته خودکار روی این خودرو نصب شده است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا