اخبار روز دنیای خودرو

لکسوس محصولات الکتریکی در اروپا و چین عرضه می‌کند

شرکت لکسوس برند لوکس کمپانی تویوتا شناخته می شود که سال ها قبل توسط کمپانی ژاپنی پایه گذاری شده و در زمینه تولید محصولات لوکس و اسپرت فعالیت ‌‌می‌کند.

این خودروساز که زیرنظر تویوتا قرار دارد، تاکنون مدل‌های جذابی را به بازار عرضه کرده است. اما به نظر می‌رسد همانند دیگر رقبا می‌خواهد به زمینه الکتریکی ورود پیدا کرده و محصولاتی را در بازار اروپا و چین عرضه کند.

لکسوس که چند سالیست مدل‌های هیبریدی را در سبد محصولات خود قرار داد، اما برای مدل‎های الکتریکی به دنبال برنامه‌هایی است تا بتواند آنها را عملی سازد. اخیرا در نمایشگاه بین المللی شانگاهی، وب سایت Automotive News اروپا با Yoshihiro Sawa یکی از مدیران ارشد لکسوس گفتگو داشته تا از برنامه آینده این کمپانی با خبر شود.

محصولات الکتریکی لکسوس در راه چین و اروپا

 

در ابتدا Sawa  بیان کرد، لکسوس به دنبال محصولات الکتریکی برای آینده است اما زمان دقیقی نمی‌تواند مشخص کند. خودروساز در حال بررسی امور بوده تا شرایط را برای عرضه مدل های الکتریکی فراهم کند. همانطور که می دانید، جهت عرضه محصولات الکتریکی باید به کسب تاییدیه و گواهی‌های .لازم پرداخت، در این میان لکسوس هم به دنبال چنین مواردی بوده تا شرایط را مهیا سازد.

او افزود، لکسوس ممکن است علاوه بر چین، خودروهای الکتریکی برای اروپا در نظر گیرد. لکسوس و تویوتا که به عنوان شرکت‌های واحدی شناخته می شوند، تصمیم گرفتند روی فناوری هیبریدی و هیدروژنی برای بازارهای خارج از خانه فعالیت کنند. اخیرا نیز تویوتا تایید کرد، می‌خواهد نسخه الکتریکی کوپه کراس اوور C-HR را در ابتدا وارد بازار چین و سپس اروپا کند.

تویوتا تا سال 2025 بیش از 10 مدل محصول الکتریکی راهی بازار خواهد کرد. احتمالا لکسوس نیز اولین محصول الکتریکی را با مدل UX کراس اوور آغاز می کند، خودرویی که براساس C-HR توسعه یافت. با این حال جزئیات بیشتر درباره زمان عرضه و برخی اطلاعات تکمیلی در دسترس نیست و باید به دنبال گذر زمان بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا