اخبار روز دنیای خودرو

لکسوس NX در کانادا به تولید می رسد

در حالی که با تعطیلی چندین کارخانه از سری تولیدی های مجموعه جنرال موتورز در کانادا تعداد زیادی از کارگران این سایت های تولیدی از کار بیکار شده اند و همین اتفاق منجر به بروز کشمکش هایی میان مدیران جنرال موتورز و دولت کانادا شده است، رقیب اصلی جنرال موتورز یعنی شرکت تویوتا که چندین سال است با این شرکت بر سر داشتن بالاترین تیراژ تولید رقابت می کند، سایت تولیدی جدیدی برای مونتاژ لکسوس NX در کانادا تدارک دیده است.

همان طور که می دانیم حجم بالایی از تولیدات تویوتا و زیر مجموعه لوکس آن یعنی لکسوس در منطقه آمریکای شمالی فروخته می شود و تویوتا نیز برای عرضه هرچه بیشتر محصولات لوکس خود و کاهش هزینه تمام شده آن و همچنین بالاتر بردن قدرت رقابت خود با خودروهای لوکسی همچون مرسدس بنز، بی ام و و آئودی، اقدام به تاسیس یک سایت تولیدی برای مدل پرفروش NX در منطقه اونتاریو کانادا کرده است.

این کارخانه که اولین سایت تولیدی NX در خارج از ژاپن محسوب می شود، با سرمایه گذاری چند صد میلیون دلاری تویوتا همراه بوده و قرار است تا مدل های بنزینی و هیبریدی NX در آن ساخته شود و در بازار آمریکای شمالی به فروش برسد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تولیدات این مجموعه برای برآورده کردن کل نیازهای منطقه آمریکای شمالی کافیست. به گفته مسئولین کانادایی، این کارخانه تولیدی منجر به ایجاد بیش از 8 هزار شغل در کانادا می شود.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا با اشاره به توافقات تجاری کانادا با آمریکا، مکزیک، اروپا و آسیا خاطرنشان کرد که کشورش به دو سوم از اقتصاد جهانی دسترسی تجاری دارد. به‌ گفته او، کانادا تنها کشوری از گروه هفت است که با همه اعضای دیگر این گروه توافقات آزاد تجاری دارد. انتظار می رود این اقدام باعث افزایش سود شرکت ژاپنی لکسوس شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا