اخبار روز دنیای خودرو

لوتوس در اندیشه یک مدل جدید برای سال 2020

لوتوس اگرچه تا چند سال قبل یک برند مستقل بریتانیایی شناخته می‌شد، اما شرکت چینی Geely در سال 2017 با خرید بخش عمده سهام کمپانی، این برند بریتانیایی را تحت مالکیت خود قرار داد.

البته Geely برندهای بزرگ دیگری را در زیرمجموعه خود دارد که از جمله آن باید به خودروساز سوئدی ولوو اشاره کرد. لوتوس با تصاحب Geely، تغییرات خاصی در محصولاتش به وجود نیاورده و در چند سال گذشته شاهد معرفی مدل‌هایی هستیم که عمدتاً مشابه نمونه قبلی اما با اندکی تغییر بیشتر هستند.

براساس یک فهرست آگهی شغلی، Geely بزودی کارخانه جدیدی برای محصولات آینده خود احداث می کند. همچنین قرار است برند لوتوس آن نیز یک مدل فوق‌العاده و رقیب Valkyrie استون‌مارتین را با همکاری Williams توسعه دهد. این طور پیداست چینی‌ها روی هایپرکار جدیدی برای رقابت جدی با بزرگان صنعت مشغول کار هستند.

لوتوس جدید سال 2020 از راه می رسد

لوتوس جدید

همچنین احتمال افزوده شدن یک مدل شاسی‌بلند به سبد محصولات لوتوس وجود دارد. در هر حال پیشتر Phil Popham مدیرعامل شرکت لوتوس در مصاحبه‌ای با یکی از رسانه‌ها ساخت یک اتومبیل کاملاً جدید را تأیید کرد. به گفته Popham لوتوس سال 2020 مدل کاملاً جدیدی برای تنوع محصول خود معرفی می‌کند که در کنار Evora, Elise و Exige قرار خواهد گرفت.

Popham در گفتگو با Autocar تأیید کرد این بخشی از برنامه 5 ساله Geely برای لوتوس است. مدل جدید با طراحی کاملاً متفاوت و آیرودینامیک بهبودیافته و برخی تغییرات بزرگ دیگر از راه می‌رسد. شایان ذکر است که مدل جدید شکافی بین نسل فعلی و نسل آینده محصولات لوتوس خواهدبود و براساس معماری trifecta لوتوس توسعه پیدا می‌کند. Popham  همچنین افزود این یک خودرو جدید نیست بلکه پلتفرمی جدید است.

لوتوس با گذشت سه تا چهار سال از زمان توسعه این پلتفرم به دنبال معرفی مدل جدید است.

منبع: motor1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا