اخبار روز دنیای خودرو

هیولای کوچک مرسدس بنز A45 AMG در حال تست

مرسدس بنز A45 AMG در حالی که با داشتن موتور 2 لیتری 383 اسب بخاری در سینه خود، دارنده قوی ترین موتور 2 لیتری تولید انبوه دنیا هست، هم اکنون در نسل جدید خود و در مدل S با همین موتور و در نسخه ای قوی‌‌تر به یک پیشرانه 415 اسبی مجهز خواهد شد تا از این نظر بتواند با بسیاری از خودروهای کلاس های بالاتر نیز به رقابت بپردازد.

در حال حاصر نسل جدید این خودرو که به عنوان نسل سوم آن شناخته می شود و در سال 2020 عرضه خواهد شد، در حال گذراندن تست‌های رانندگی در پیست شناخته شده نوربرگ رینگ معروف به جهنم سبز است تا بعد از توقف تولید نسل فعلی آن که در اواخر سال جاری رخ می دهد، وارد بازار شود.

با نگاهی به بدنه آن که با پوشش های خاص استتار شده است به به راحتی متوجه می شویم که مرسدس A45 مدل 2020 اسپرت‌تر از نسل قبلی خود شده است و این مفهوم را با نگاه به جلو پنجره بزرگ و خطوط عمودی روی آن، اسپویلر بزرگ روی سقف و چهار خروجی اگزوز به آسانی درک خواهید کرد.

مرسدس A کلاس در سال 1997 برای اولین بار عرضه شد و در حالی که نسل اول آن را می توان خودرویی بیشتر به یک مینی MPV دانست تا یک خودرو هاچ بک، نسل دومش با دگرگونی شدیدی به یک هاچ بک خاص و پر طرفدار تبدیل شد تا جایی که از آن به عنوان یکی از برترین هاچ‌بک‌های بازار و از رقبای اصلی فولکس واگن گلف و ب ام و سری یک یاد می شود.

این خودرو با عرضه نسخه پر قدرت و اسپرت AMG توانست بازار بسیار خوبی در نزد طرفداران هاچ بک های کوچک و داغ پیدا کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا