اخبار روز دنیای خودرو

مینی از خودرویی ویژه به مناسبت 60 سالگی خود رونمایی کرد

شرکت مینی برای جشن 60 سالگی خود، نسخه‌ای خاص را با قیمت 33,900 دلار و در مدل‌های سه و پنج درب آماده فروش کرده است که در صورت سفارش مدل مینی کوپر S این قیمت از 43900 دلار شروع می‌شود. در جای جای بدنه این خودرو، عدد 60 دیده می‌شود که بیانگر نمونه‌ای خاص است که برای این روزها تدارک دیده‌اند. این خودرو در داخل و بیرون و همچنین تجهیزات دچار تحول و دگرگونی‌هایی شده است تا با نمونه‌های استاندارد این خودرو متفاوت باشد چرا که قیمت این خودرو نسبت به نمونه‌های معمولی از آن در حدود 8500 دلار بیشتر است.

MINI 60 Years Edition 3

در بیرون می‌توان رنگ سبزی که خاص خودروهای بریتانیایی است را مشاهده کرد، سقف و آینه‌ها به رنگ سفید هستند و روی کاپوت خودرو نیز نوارهای مشکی و نوشته‌های 60 سالگی مشاهده می‌شود. ضمن اینکه این خودرو دارای رینگ‌های 17 اینچی آلومینیومی است که تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر آن داشته‌اند. در داخل نیز از چرم به رنگ قهوه‌ای تیره کاکائویی استفاده شده است که نوار سبز رنگ دوخت و اطراف صندلی به زیبایی آن اضافه کرده‌اند.

v3 4

روی درب‌ها از قطعاتی به رنگ مشکی پیانو (مشکی تیره براق‌) استفاده شده است و باز هم روی صندلی و درب‌ها می‌توان نوشته مربوط به نسخه خاص 60 سالگی این خودرو را دید. مدل معمولی دارای موتور چهار سیلندر 1.5 لیتری توربو با قدرت 134 اسب بخار و 220 نیوتن متر گشتاور است در حالی که نسخه کوپر S دارای پیشرانه  189 اسب بخاری با گشتاور 280 نیوتن متری است. هر دو مدل معمولی و کوپر اس را در نسخه‌های هاچ بک سه و پنج درب می‌توان با گیربکس 6 سرعته دستی به شکل استاندارد و یا با گیربکس 7 سرعته خودکار دوکلاچه نیز سفارش داد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا