اخبار روز دنیای خودرو

رونمایی از نسخه‌های جان مینی کوپر

نسخه‌های جان مینی کوپر از دسته مینی‌های تقویت شده محسوب می‌شوند که در سال جاری و در مدل‌های کلابمن و کانتریمن که دو اتاق بزرگ مینی هستند، به قدرت‌های بیشتری رسیده‌اند. مینی اقدام به تغییرات اساسی در پیشرانه این دو خودرو کرده است و با افزایش بوست توربوشارژ پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر این دو خودرو، قدرت آن‌ها را از 228 اسب بخار به 302 اسب رسانده است.

mini john cooper works countryman 13

در این میان، میل لنگ نیز دچار بازنگری شده و تغییرات اساسی دیگری در بخش‌های دیگر موتور مثل ورود و خروجی‌ها صورت گرفته است. با این افزایش قدرت، گشتاور پیشرانه نیز با 100 نیوتن متر افزایش به رقم 450 نیوتن متر رسیده است که این دو خودرو را تبدیل به موشک‌های زمینی در کلاس خود می‌‌کند. این بروزرسانی، شتاب صفر تا صد این خودرو را در مدل کلابمن با 1.4 ثانیه کاهش به 4.9 ثانیه رسانده است و در مدل کانتریمن نیز با کاهش 1.5 ثانیه‌ای، عدد 5.1 برای شتاب آن ثبت شده است. سقف سرعت نسخه‌های جان مینی کوپر نیز 248 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

mini john cooper works countryman 2

برای این دو خودرو یک گیربکس هشت سرعته اتوماتیک در نظر گرفته شده است و دیفرانسیل‌ها نیز دارای سیستم قفل کننده مکانیکی هستند تا شتاب‌گیری‌های اولیه این دو خودرو به قدر کافی سریع باشد و از هزرگرد‌ی‌های تایرها جلوگیری شود. مینی کانتریمن و کلابمن به صورت استاندارد دو دیفرانسیل و مجهز به سیستم چهار چرخ محرک هستند و قیمت آغازین این دو خودرو برابر با 34250 دلار برای نمونه کلابمن جان کوپر و 35550 دلار برای مدل کانتریمن جان کوپر اعلام شده است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا