اخبار روز دنیای خودرو

پژو E-208 الکتریکی راهی بازار اروپا شد

شرکت پژو که در حقیقت پژو سیتروئن شناخته می شود، درصدد است تا محصولات متعددی را در بازار عرضه دارد. در این میان یکی از سری مدل‌های این کمپانی فرانسوی هاچ بک کامپکت 208 نام دارد که اخیرا معرفی شد.

با توجه به پیشرفت روز افزون اتومبیل های الکتریکی و تمایل بسیار شرکت های تولیدکننده برای عرضه چنین مدل هایی، شرکت پژو نیز تصمیم گرفت یک مدل الکتریکی کوچک را در اروپا عرضه کند.

این خودرو E-208 نام دارد که در حقیقت نسخه الکتریکی هاچ بک 208 محسوب می شود. این شرکت همچنین خبر از عرضه نسخه الکتریکی تمام محصولات خود در بازار اروپا و چند منطقه دیگر داده است. 208 الکتریکی که وارد بازار انگلستان شد، شامل دو مدل الکتریکی و احتراقی می شود که نسخه برقی با یک باتری 50 کیلووات ساعتی قادر است بیش از 337 کیلومتر را بپیماید.

پژو محصول الکتریکی عرضه می کند

E-208

چنین عملکردی برای یک مدل کوچک و کارآمد بسیار قابل توجه بوده و شرکت فرانسوی هم برای رقابت با رقبا سرسخت در تلاش است تا مدل های الکتریکی بیشتری عرضه دارد. e-208 علاوه بر باتری 50 کیلووات ساعتی از پیشرانه 100 کیلووات ساعتی هم بهره می برد تا بتوان  آن را محصول تمام عیار برقی پژو قلمداد کرد.

با قدرت شارژ سریع باتری e-208، مشتریان در 30 دقیقه می توانند ظرفیت شارژ باتری آن را به 80 درصد برسانند. چنین عملکردی در بحث باتری حیرت انگیز بوده و نشان می دهد که شرکت فرانسوی توسعه خوبی روی این مدل داشته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به وب سایت پژو مراجعه کنید. البته مشخص نیست محصول الکتریکی پژو در چه بازارهای دیگری به فروش خواهد رسید. این احتمال وجود دارد که فعلا عرضه در اروپا صورت گیرد زیرا باید برای عرضه چنین مدل هایی زیرساخت لازم فراهم آید.

پیش بینی می شود در دهه بعدی محصولات بیشتری از پژو مشاهده کنیم.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا