اخبار روز دنیای خودرو

چری تیگو 8، نوبرانه سال جدید از کشور چین

حتماً از آشفته بازار قیمت خودرو و بسته بودن درب‌های واردات خودرو به کشورمان اطلاع دارید، در همین بین مدیران چری از اضافه شدن چری تیگو 8 به محصولات این شرکت خبر می‌دهند که قیمتی بالغ بر 21 هزار دلار دارد. این محصول چری از نظر سایز می‌توان گفت یک شاسی بلند فول سایز محسوب می‌شود و از تیگو 5 و 7 یک سایز بزرگتر و دارای سه ردیف صندلی است.

چری تیگو 8
چری تیگو 8

چری تیگو ۸ مدل ۲۰۱۸ که به زودی به کشورمان وارد می‌شود در سال قبل با پیشرانه 2 لیتری تنفس طبیعی ۱۳۷ اسب بخار  نیرو و حجم 1.5 لیتری توربو و همچنین پیشرانه ۱۵۵ اسب بخاری به بازارهای جهانی معرفی شد. نمونه فول آپشن تیگو ۸ با پیشرانه 1.5 لیتری توربو ۱۴۷ اسب بخار و جعبه دنده ۶ سرعته DCT، قیمتی حدود 21 هزار دلار در بازارهای جهانی دارد و طبق اظهار نظر مدیران چری، نمونه جدید و فیس لیفت این خودرو که قرار است راهی ایران شود تفاوت آنچنانی در بحث قیمت با نمونه قبلی ندارد.

 

 

 

چری تیگو 8
چری تیگو 8

البته این صحبت برای نسخه 1.5 لیتری فیس لیفت ۲۰۱۸ مطرح است و بدیهی است که پیشرانه جدید چری، قیمت تیگو ۸ مدل ۲۰۱۹ را افزایش خواهد دارد.

در مورد امکانات و آپشن های این خودرو هنوز اظهار نظرهای رسمی به خبرگزاری‌ها انتقال پیدا نکرده است اما پیش بینی می‌شود تجهیزاتی نظیر کروزکنترل، آیینه‌های الکتروکرومیک، گرم کن صندلی، رادارهای جانبی، صندلی‌های برقی لااقل در ردیف جلو … برای نمونه‌های پایه در نظر گرفته شده باشد.

چری تیگو 8
چری تیگو 8

در مورد قیمت این خودرو نیز حدس و گمان‌های زیادی زده می‌شود و حتی گفته می‌شود نمونه 197 اسب بخاری این خودرو نیز ممکن است راهی بازار ایران شود که قیمتی بیشتر از نمونه پایه دارد.

اما آنچه که می‌توان از این بازار حدس زد، این است که چری تیگو 8 قیمتی در حدود 400 تا 500 میلیون تومان ناقابل خواهد داشت که بسته به آپشن های مختلف این خودرو، قیمت آن نسبت به مدل پایه تغییرات قابل توجهی خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا