اخبار روز دنیای خودرو

محدوده حرکتی تسلا رودستر جدید بیش از هر خودرو الکتریکیست

شرکت تسلا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو محسوب می شود که هر سال نسل جدیدی از اتومبیل های الکتریکی خود را به سبد محصولات اضافه می کند.

به تازگی گزارشی درباره نسل بعدی محصول رودستر تسلا منتشر شده که نشان می دهد این کمپانی روی محدوده حرکتی بالا تمرکز کرده است. این یعنی باید انتظار داشت که تسلا رودستر جدید نه تنها قدرت حرکتی بالا برای آن تعریف شده، بلکه توانایی قابل توجهی با هر بار شارژ در طی کردن مسافت دارد.

گفته می شود تسلا روی عدد 1000 کیلومتر تمرکز کرده است. این یعنی تسلا رودستر نسل بعدی با هر بار شارژ قادر است بیش از 1000 کیلومتر را به حرکت درآید.

تسلا در فکر محدوده حرکتی بزرگ

تسلا رودستر

گذشته از آن گزارش به مدل جدید تسلا مدل ایکس و مدل اس نیز اشاره می کند. این گزارش می گوید تسلا درصدد است تا مدل جدید سدان و کراس اوور مدل اس و مدل ایکس را با باتری بزرگتر همراه سازد تا توانایی حرکتی بیشتری پیدا کنند.

در حال حاضر نیز محصولات تسلا به عنوان وسایل نقلیه الکتریکی از محدوده حرکتی بالایی برخوردار هستند. اما شرکت موردبحث می خواهد با افزایش محدوده حرکتی، یک مدل خاص را به مشتریان ارائه دهد. گزارش به عدد 620 مایل اشاره کرده که کافیست آن را در 1.6 ضرب کرده تا مشخص شود در تبدیل به کیلومتر تسلا چه رقمی در نظر گرفته است.

هیچ خودرو الکتریکی در حال حاضر چنین توان حرکتی با یک بار شارژ را ندارد. البته انتظار داریم تسلا با افزودن باتری الکتریکی بزرگتر چنین محدوده حرکتی را به کار گیرد. ایلان ماسک این موضوع را در صفحه رسمی توییتر خود آشکار کرده است.

هنگامی که یکی از طرفداران درباره محدوده حرکتی تسلا رودستر جدید پرسشی کرده، ماسک هم این عدد را به زبان آورده، بیش از 1000 کیلومتر. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید تا زمان عرضه این رودستر منتظر ماند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا