اخبار روز دنیای خودرو

آشکار شدن اطلاعات نسل بعدی نیسان GT-R

شرکت نیسان در نظر دارد بزودی نسل جدید کوپه قدرتمند GT-R را معرفی کند. محصولی که مشخصات و ویژگی‌های قابلی برای آن در نظر گرفته خواهد شد و یک مدل معمولی نخواهد بود.

در حالی که پیش از این گزارش‌ها به مدل هیبریدی GT-R جدید اشاره می کردند اما مشخص شد نیسان برای نسخه پلاگین هیبریدی GT-R جدید هیچ برنامه ای در سر ندارد. تا به حال شایعات و گزارش های پی در پی درباره نسل بعدی نیسان GT-R در فضای اینترنت به بیرون درز کرد اما حال مشخص شده که برخی از این جزئیات، صحت نداشتند.

در آخرین گزارش‌ها، یکی از مدیران ارشد بخش توسعه GT-R نیسان در گفتگو با Motor1 اطلاعاتی در اختیار این رسانه قرار داده است. این مهندس ارشد می‌گوید که نیسان در حال حاضر تصمیمی جهت توسعه پلتفرم جدید برای نسل بعدی کوپه قدرتمند خود نگرفته است. Tamura بیان داشت که توسعه یک مدل هیبریدی از GT-R نمی‌تواند چندان قابل توجه باشد زیرا این امر قیمت را دوچندان خواهد کرد.

GT-R جدید قلب تپنده الکتریکی ندارد

نیسان GT-R

اخیرا بود که مدل 2020 نیسان GT-R رونمایی شد و تریم های مختلفی هم توسط شرکت ژاپنی فراهم آمد. یکی از این تریم ها Pure نام داشته و با قیمت 101 هزار دلار به فروش می‌رسد. بالاترین نسخه نیز بیش از 177 هزار دلار قیمت داشته و بهره‌گیری از یک پیشرانه الکتریکی قیمت را بیش از 200 هزار دلار می‌کند.

تامورا معتقد است، کسانی که می‌خواهند GT-R خریداری کنند، در نظر ندارند هزینه یک لامبورگینی هوراکان را پرداخت نمایند. همچنین این مدیر ارشد افزوده که سیستم هیبریدی وزن این کوپه را افزایش می‌دهد و آیرودینامیک را با خللی مواجه می‌سازد.

GT-R که به عنوان یک گودزیلا خیابانی شناخته می‌شود، تا به حال فروش خوبی داشته و توانسته نیسان را برای ساخت نسل بعدی آن متقاعد سازد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا