اخبار روز دنیای خودرو

پاگانی هوایرا سفارشی در ماه جاری میلادی به خریدارش تحویل داده می‌شود

کمپانی پاگانی در سال 2017 تولید مدل زوندا را متوقف کرد. سال‌ها پس از خروج این سوپرکار، پاگانی شروع به تولید خودروهای یکتایی چون زوندا MD، زوندا 760، زوندا فانتاسما Evo و غیره کرد. اما اینگونه که مشخص است، پس از توقف تولید هوایرا، این کمپانی هنوز هم تصمیم به ادامه تولید اتومبیل‌های یکتای زوندا مانند نسخه خاص پاگانی هوایرا دارد.

رئیس کمپانی پاگانی، هوراچیا پاگانی در یک مصاحبه عنوان کرد که خریداران زوندا هنوز هم می‌توانند سفارش خودروهای تکی را به این کمپانی بدهند. وی در ادامه توضیح داد که در تمامی خودروهای زوندا جدید از شاسی‌های موجود این کمپانی استفاده خواهد شد.

هوراچیا پاگانی در ادامه سخنانش در این مصاحبه گفت:

مردم در ابتدا درخواست می‌کنند که یکی از اولین شاسی‌های تولیدی زوندا را انتخاب کرده و روی آن اصلاحات انجام دهیم و سپس مدل دیگری را می‌خرند.

طبق گفته هوراچیا، با افزایش سن هوایرا، درخواست مردم برای سفارشی‌سازی این خودرو بیشتر می‌شود.

2018 pagani huayra roadster2

هوراچیا اعلام کرد که یکی از مشتریان این کمپانی که صاحب یکی از اولین مدل‌های پاگانی هوایرا است، درخواست داده که خودروی خود را کمی تغییر دهد و این کمپانی در ماه مه سال 2019 این خودرو را به وی تحویل خواهد داد.

در سال 2021 موتور هوایرا با موتور 12 سیلندر خورجینی AMG با توانایی تولید قدرت 1000 اسب بخار، جایگزین خواهد شد. با این حال رئیس این کمپانی مجددا تعهد پاگانی را به تولید اتومبیل‌های برقی تایید کرد. پاگانی در برنامه کاری خود تولید یک سوپرکار را برای سال 2024 در نظر دارد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا