اخبار روز دنیای خودرو

مذاکره پژو سیتروئن و فیات کرایسلر برای توسعه وسیله نقلیه الکتریکی

پس از شایعات خرید فیات کرایسلر توسط گروه خودروسازی پژو سیتروئن، به تازگی وب سایت Automotive News گزارش جالبی منتشر کرده‌است. باتوجه به منابع نزدیک این شرکت بزرگ خودروساز اروپایی، پژو سیتروئن در حال مذاکره با فیات کرایسلر است تا در زمینه توسعه وسیله نقلیه الکتریکی با یکدیگر همکاری کنند.

همکاری این دو غول خودروسازی با یکدیگر می‌تواند تهدیدی برای دیگر خودروسازان باشد که به توسعه اتومبیل الکتریکی می‌پردازند. دو کمپانی درصدد هستند تا به توسعه پلتفرم مشترک الکتریکی بپردازند که موجب خواهد شد شاهد عرضه مدل‌های مختلفی از مدل اتومبیل‌های دو  شرکت بزرگ خودروساز قرار گیریم.

خودروهای الکتریکی مشترک پژو سیتروئن و فیات کرایسلر

گفته می‌شود هدف دو خودروساز این است که هزینه توسعه وسیله نقلیه الکتریکی آینده را کاهش داده و سودآوری را شامل حال خود کنند. یکی از استادان دانشگاه میلان در گزارشی بیان داشت، همکاری شرکت‌هایی مانند پژو سیتروئن-فیات کرایسلر و بی ام و-دایملر نشان می‌دهد که در آینده باید شاهد تعامل تازه‌ای بین خودروسازان با یکدیگر قرار گیریم.

این طور پیداست که توسعه اتومبیل‌های الکتریکی موجب شد تا کمپانی‌ها تصمیم گیرند برای سودآوری بیشتر و کاهش هزینه همکاری با یکدیگر پیداکنند. همکاری بین پژو سیتروئن-فیات کرایسلر از اولین گام‌های دو شرکت است که می‌تواند کمک شایانی برای آینده صنعت محسوب شود.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود این همکاری تا چه سطحی خواهد بود و چه مدل‌هایی را باید از میان این همکاری‌ها مشاهده کنیم.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا