اخبار روز دنیای خودرو

رنو ناکام از پیشنهاد ادغام با نیسان

در حالی که هر دو شرکت رنو و نیسان تا دو دهه قبل چندان حضور پررنگی در بازارهای دنیا نداشتند و نیسان عملا شرکتی ورشکسته محسوب می شد، مدیریت خوب کارلوس گوسن توانست تا هم رنو را در جایگاه بالاتری ببرد تا جایی که امروز جزو برترین تولید کننده های دنیاست و هم نیسان را از ورشکستگی نجات دهد.

جرایم کارلوس گوسن به ضرر رنو و نیسان

در این مدت محصولاتی از هر دو شرکت ارائه شد که هرکدام جزو برترین های کلاس خود به شمار می آیند. اما در روزهایی که کارلوس گوسن به جرایمی متهم شده است و از سمت مدیریت این مجموعه کنار گذاشته شده است، رنو پیشنهاد ادغام با نیسان را مطرح کرده و این درحالی است که نیسان این کار را به ضرر خود دانسته و آن را قبول نکرد.

نیسان این کار را به نوعی رفتن زیر پرچم رنو می داند و به همین خاطر آن را خلاف قوانین شراکت آن ها و داشتن حق برابر عنوان کرده است.

به گزارش پایگاه موتوراویل به نقل از دنیای اقتصاد، اکنون مدیریت نیسان احساس می‌کند که به‌عنوان شریک برابر رنو درنظر گرفته نمی‌شود و ادغام دو شرکت می‌تواند موجب دائمی شدن چنین وضعیتی شود.

چشم‌انداز اتحاد میان رنو و نیسان بعد از بازداشت کارلوس گوسن، رئیس پیشین دو شرکت به اتهامات مالی باعث نگرانی طرف‌ها بوده است. گوسن با این حال تمامی اتهامات واردشده توسط دادستانی توکیو را رد کرده و آنها را دسیسه برخی از مقامات نیسان می‌داند که مخالف روابط نزدیک میان دو شرکت بوده‌اند.

گوسن، رنو، نیسان را که حدود دو دهه پیش در مرز ورشکستگی قرار داشت نجات داد و براساس توافق کنونی، رنو سهم بیشتری از اتحاد میان دو طرف را در اختیار دارد. نیسان البته تایید نکرده که چنین پیشنهادی را از رنو دریافت کرده است. هیروتو سایکاوا، افسر ارشد اجرایی نیسان خاطرنشان کرد که تمرکز کنونی این شرکت بر افزایش سودآوری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا