اخبار روز دنیای خودرو

تسلا برای فرار از ورشکستگی تنها 10 ماه فرصت دارد!

یکی از مواردی که باعث می‌شود به دنبال کردن کمپانی تسلا علاقه‌مند شویم، سرعت این کمپانی است. سرعتی همانند کمپانی فیس‌بوک، زمانی که صفت ذاتی آن “حرکت سریع و شکستن موانع” بود. ولی برای داشتن چنین سرعتی، باید بهایی هم پرداخت. ایلان ماسک با پیگیری این سیاست در مدیریت تسلا، برای خود به جای رشد بلند‌مدت، بقا کوتاه مدت را به ارمغان آورده است.

اخیرا پس از انتشار گزارش مالی سه ماهه اول سال 2019، مشخص شد که کمپانی تسلا در آستانه ورشکستگی قرار دارد. ایلان ماسک جهت جلوگیری از این اتفاق در این مدت سیاست‌های متفاوتی را در پیش گرفته است. برای مثال مدتی پیش این کمپانی به وسیله فروش سهام، سرمایه خود را به میزان 2.3 میلیارد دلار افزایش داد.

585859

ایلان ماسک در روز سه شنبه به کارمندانش ایمیلی فرستاد و طی این ایمیل به آن‌ها اطلاع داد که سرمایه‌گذاری‌های جدید تنها 10 ماه زمان در اختیار کمپانی تسلا قرار می‌دهد تا بتواند خود را از ورشکستگی نجات دهد.

کمپانی تسلا در نظر دارد که طی این زمان ده ماهه، هزینه‌های خود را کاهش دهد. اگرچه با در نظر گرفتن هزینه‌های طراحی، مهندسی و ساخت کراس‌اوور آینده آن یعنی مدل Y و همچنین مدل 3، این کار بعید به نظر می‌رسد.

در نتیجه این برند دو راه برای نجات از این وضعیت دارد: افزایش فروش و کاهش هزینه‌ها. برای افزایش فروش، افزایش کیفیت اتومبیل‌ها و عرضه هرچه سریع‌تر مدل Y، قطعا کمک کننده خواهد بود.

585850

ایلان ماسک در ایمیل ارسالی به کارمندانش عنوان کرده بود که کمپانی تسلا در نظر دارد هزینه تمامی قسمت‌ها را از ابتدا بررسی کند تا مشخص شود که کدام یک مستعد کاهش هزینه هستند. به گفته ایلان ماسک، منظور وی از تمامی قسمت‌ها، واقعا همه بخش‌هاست. این کمپانی در نظر دارد که تمامی هزینه‌ها از هر بخشی را از جمله دستمزدها، هزینه‌های حمل و نقل، اجاره‌ و به معنای واقعی همه چیز را مجددا مورد بررسی قرار دهد.

این شرکت در ژانویه گذشته 7 درصد از نیروی کار خود را تعدیل کرده بود تا هزینه آن را صرف توسعه خودروی مدل 3 کند. حال بایستی صبر کنیم و ببینیم که چه سرنوشتی در انتظار این کمپانی دوستدار محیط زیست است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا