اخبار روز دنیای خودرو

همکاری دو برند مرسدس‌بنز و بی‌ام‌و در تولید پلتفرم مشترک

طبق اخبار منتشر شده، دو برند آلمانی و مشهور مرسدس بنز و بی‌ام‌و جهت همکاری در بخش تکنولوژی رانندگی خودران به توافق رسیده‌اند. با توجه به این همکاری، دو کمپانی پیشرو در آینده‌ای نزدیک و به صورت مشترک در ساخت خودروهای الکتریکی کامپکت نیز همکاری کرده و گستره­‌ی فعالیت آن‌ها تنها به فناوری مذکور محدود نمی‌شود.

از طرفی دو خودرو BMW i2 و مرسدس بنز EQA نیز احتمالاً بر اساس این پلتفرم توسعه خواهندیافت. با توجه به قرارداد پیشرو ، پلتفرم مشترک بین این دو برند برای نسل بعدی خودروهای خودران طراحی شده و مجهز به سطوح 3 و 4 در این فناوری می‌باشد. البته شرکت بی‌ام‌و تأکید می‌کند که با آماده‌شدن پلتفرم، آن را در اختیار سایر شرکت‌ها نظیر بوش و فولکس واگن نیز قرار می‌دهد.

مرسدس‌بنز و بی‌ام‌و همکاری می‌کنند

مرسدس بنز

لازم به ذکر است که کمپانی فولکس‌واگن هم اکنون دارای پلتفرم اختصاصی خود بوده و در محصولات خود از آن استفاده می‌نماید. دو برند مرسدس بنز و بی‌ام‌و، به دنبال سودآوری بیشتر در حوزه پلتفرم برقی خود هستند و بدین منظور فرآیندی را جهت توسعه سیستم انتقال قدرت و باتری خودروهای الکتریکی خود آغاز می‌کنند. البته طبق گزارشات، خودروهای تولید شده توسط این دو کمپانی همچنان شخصیت اختصاصی خود را حفظ کرده و احتمالاً تنها یک خودرو الکتریکی مشترک ما بین دو برند پیشرو تولید می‌شود.

شرکت بی‌ام‌و، به دنبال توسعه و ساخت خودرو i2 بوده و آن را جایگزین مدل i3 می‌کند. این خودرو دیگر بدنه‌ای فیبر کربنی نخواهد داشت و با همکاری شرکت مرسدس بنز تولید می‌شود. از طرفی برند مرسدس بنز نیز در حال توسعه خودروی برقی خود می‌باشد.

در نهایت خودروهای الکتریکی تولید شده توسط دو برند مرسدس بنز و بی‌ام‌و باید پس از عرضه و با توجه به قیمت‌هایی مشابه با محصول کمپانی فولکس واگن رقابت کنند.

منبع: mercedesblog

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا