اخبار روز دنیای خودرو

این فورد برنکو کلاسیک با پیشرانه الکتریکی و جعبه دنده دستی همراست

این روزها فورد برنکوهای کلاسیک شاسی بلند متعددی توسعه پیدا می کند اما در جدیدترین اقدام یک شرکت فرانسوی موسوم به Zero Labs Automotive تصمیم گرفته تا مدل کلاسیک برنکو را با ویژگی های جالب همراه سازد.

این وسیله نقلیه یک فورد برنکو ساخته شده بین سال های 1966تا 1977 است که کاملا بازسازی روی آن انجام گرفت. اگرچه بازسازی صورت گرفته  چندان چشمگیر نیست اما در بخش فنی ویژگی های جالب توجه برای آن در نظر گرفته شد.

محصول Zero Labs Automotive دارای پیشرانه ای از نوع الکتریکی است. پیشرانه ای که عمدتا آن را در اتومبیل های کانسپت یا کاملا جدید مشاهده می کنیم. اما در این فورد برنکو موضوع متفاوت است و Zero Labs Automotive در خودرویی قدیمی چنین پیشرانه ای تعبیه کرده است.

فورد برنکو کلاسیک از نوع الکتریکی

فورد برنکو کلاسیک

علاوه بر پیشرانه الکتریکی، جعبه دنده دو سرعته از نوع Atlas هم برای آن فراهم آمد اما Zero Labs Automotive این گیربکس را به 5 سرعته دستی ارتقا داده است. کالیپرهای ترمز جلو از نوع شش پیستون هستند و می توانند عملکرد دقیقی از خود نشان دهند.

در طراحی ظاهری این برنکو کلاسیک چندان شباهتی به اتومبیل های الکتریکی ندارد و حتی ممکن است آن را خودرویی نامطلوب محسوب کنید. اما ویژگی های ظاهری آن نظر هر فردی را جلب نمی کند. یک باتری 70 کیلووات ساعتی در برنکو کلاسیک تعبیه شده که با هر بار شارژ مسافت 300 کیلومتری را می پیماید.

موتورالکتریکی BorgWarner این خودرو 369 اسب بخار قدرت تولید می کند که بسیار قابل توجه است. شرکت Zero Labs Automotive تنها 150 دستگاه از این مدل را با پیشرانه الکتریکی و گیربکس دستی عرضه می کند. مشخص نیست آیا برنامه ای در جهت تولید تعداد بیشتری از برنکو کلاسیک مورد اشاره وجود دارد یا خیر.

پیش بینی می شود شرکت های دیگر هم با اتومبیل های کلاسیک دست به کار شوند.

منبع

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا