اخبار روز دنیای خودرو

خودروی جدید امپراتور ژاپن چیست؟

همیشه خودروهای خاصی که برای سران کشورها، روسای سازمان‌ها، پادشاهان و شخص پاپ ساخته می شوند، حساسیت و البته جذابیت‌های خاصی دارند. چند روزی از تغییر امپراتور ژاپن و بازنشستگی امپراتور قبلی و روی کار آمدن ولیعهد می گذرد و از این رو شرکت تویوتا اعلام کرده که قرار است خودرو جدیدی برای امپراتور ناروهیتو طراحی و ساخته شود.

4 8

این خودرو همچون خودرویی که برای رییس جمهور روسیه، رییس جمهور آمریکا و یا پاپ ساخته می‌شود، یک خودروی خاص خواهد بود با این تفاوت که قرار نیست به پیچیدگی و اشرافیت آن‍ها باشد و خودرویی لیموزین با سایز بزرگ اما ساده است که بر اساس تویوتا سنچوری توسعه پیدا می‌کند. تویوتا تصمیم گرفته تا برای تفاوت این خودرو با دیگر سنچوری‌ها، آن را به صورت سقف بازشو طراحی کند تا برای دیدن امپراتور ژاپن و حرکت در میان جمعیت و مردم، مناسب باشد.

2 14

تویوتا سنچوری از سال 1967 و در چهار نسل مختلف ساخته شده است. این خودرو در واقع حکم سدان فول سایز و لوکس ژاپنی‌ها را دارد که البته همیشه چهره‌ای قدیمی داشته است. این خودرو از ابتدای تولید به عنوان یک محصول لوکس ژاپنی مورد استفاده خانواده سلطنتی ژاپن بوده است. این خودرو در آخرین نسخه خود از یک موتور 5 لیتری هشت سیلندر با امکان تولید 375 اسب بخار قدرت استفاده می کند که در نسخه‌های هیبریدی، یک موتور الکتریکی 221 اسب بخاری نیز در آن تعبیه شده است. گیربکس در نظر گرفته شده برای آن از مدل‌های خودکار و از نوع CVT است تا راحتی رانندگی بالایی نیز داشته باشد. این خودرو فقط در ژاپن تولید می‌شود و مخصوص بازار این کشور است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا