اخبار روز دنیای خودرو

فروش بسیار کم خودروهای مجهز به گیربکس دستی تویوتا

همه ما می‌دانیم که عمر جعبه دنده‌های دستی دیگر در حال تمام شدن است و بسیاری از خودروسازان دیگر حتی این گونه جعبه‌دنده‌ها را تولید نمی‌کنند. اگرچه بسیاری از علاقه‌مندان به خودرو هنوز هم به این نوع از گیربکس‌ها علاقه نشان می‌دهند، اما آمار نشان می‌دهد که در کل تمایل به استفاده از آن‌ها روزبه‌روز در حال کمتر شدن است. تویوتا یکی از کمپانی‌های تولیدکننده خودرو است که هنوز هم در بسیاری از محصولات خود آپشن جعبه‌دنده دستی را قرار می‌دهد. سدان و هاچ‌بک کرولا، تاکوما، سدان یاریس و 86 با جعبه‌دنده دستی عرضه می‌شوند؛ اما تقاضا برای آن‌ها به شدت کاهش یافته ‌است.

به گفته سخنگوی تویوتا، نانسی هابل اتومبیل کرولا با درصد کمتر از 1، کمترین فروش جعبه‌دنده‌های دستی را بین خط تولید محصولات این کمپانی تجربه کرده است. از حدود 280,000 کرولا که در سال 2018 در ایالات متحده فروخته شد، کمتر از 2,800 دستگاه با جعبه‌دنده دستی به فروش رسیده است. اهمیت این موضوع زمانی به نظر می‌آید که بدانیم هاچ‌بک این خودرو که با جعبه دنده ‌دستی 6 سرعته عرضه شده بود، بیشتر از 15 درصد فروش داشته، که این یعنی تقاضا برای هاچ‌بک دستی کرولا از سدان آن هم کمتر بوده است.

583490

خودروهای تاکوما و یاریس نیز وضعیتی مشابه کرولا داشتند. خرید نوع دستی این دو خودرو حدود 5 درصد بوده است. از آنجایی که فروش نوع دستی سدان یاریس بسیار کم بود، کمپانی تویوتا تصمیم گرفته که هاچ بک یاریس مدل 2020 را با آپشن جعبه ‌دنده دستی ارائه ندهد.

اگرچه تقاضا برای نمونه دستی خودروهای کرولا، تاکوما و یاریس بسیار کم بوده است، اما انتظار می‌رود که خودروی اسپورتی چون 86 وضعیت بسیار بهتری داشته باشد؛ اما آمار برخلاف آن را نشان می‌دهد. فروش نمونه دستی خودروی 86 در سال 2018 تنها 33 درصد بوده است. این عدد به معنی آن است که دو سوم خریداران خودروی 86، جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک این خودرو را انتخاب کرده‌اند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا