اخبار روز دنیای خودرو

قیمت تویوتا سوپرا در صورت عدم همکاری با بی‌ام‌و به 100 هزار دلار می‌رسید!

در حالی که اخیرا بین علاقه‌مندان به تویوتا سوپرا 2019 این سوال پیش آمده است که آیا رابطه این خودرو با بی‌ام‌و Z4 یک رابطه مصالحه آمیز است یا خیر، مهندس ارشد سوپرا، تتسویا تادا، بیان کرد که این مدل به تنهایی و بدون همکاری بی‌ام‌و توانایی رسیدن به مبلغ کمتر از  100 هزار دلار را نداشت.

به گفته تادا، تولید این خودرو به صورتی که بسیار گران‌قیمت باشد، از اهداف خودروهای اسپرت تویوتا پیروی نمی‌کند. به همین دلیل است که در این خودرو از مواد عجیب و غریبی چون فیبر کربن استفاده نشده است. تویوتا از پلتفرم‌های نسخه‌‌های پیشین سوپرا و Z4 استفاده کرده و با تلفیق این دو به طراحی مورد علاقه خود در سوپرا مدل 2019 دست یافته است. همچنین مهندسین تویوتا سیستم تعلیق و فرمان این خودرو را به سلیقه خود، دستکاری کرده‌اند.

تویوتا سوپرا

دلیل اشتراک بین موارد مورد استفاده در سوپرا 2019 با نسخه پیشین آن و Z4، کاهش قیمت آن نبوده است. به گفته تادا، مهندسین این شرکت ملزم به استفاده از یک پیشرانه شش سیلندر در این خودرو بودند و این در حالی است که بی‌ام‌و نیز این پیشرانه را مورد استفاده قرار داده بود. لازم به ذکر است؛ یکی دیگر از بخش‌های دلپذیر سوپرای جدید، صدای موتور آن است.

توسعه یک پیشرانه شش سیلندر جدید از نظر اقتصادی امکان پذیر نبود؛ زیرا تویوتا عمده تمرکز و سرمایه‌گذاری خود را در آینده این شرکت روی اتومبیل‌های برقی قرار داده است. همچنین صرف زمان روی این کار نیز باعث می‌شد حضور سوپرا در بازار بیش از این به تاخیر بیفتد.

عرضه سوپرا 2019 در تابستان امسال رقم می‌خورد. قیمت این خودرو از 50920 دلار برای تریم پایه آن آغاز شده و نسخه پریمیوم آن تا 53990 دلار افزایش قیمت دارد. لیست آپشن‌های انتخابی این خودرو محدود به پکیج کمک راننده برای هر دو نسخه با قیمت 1195 دلار و سیستم صوتی JBL و سامانه راهبری برای نسخه پایه آن با قیمت 2460 دلار است. در مدل‌های آتی این خودرو، انتخاب هشت رنگ سفید مطلق، مشکی شبانه، قرمز رنسانس، نقره‌ای تنگستن، خاکستری توربولانس، آبی داون‌شیفت، به علاوه خاکستری مات فانتوم یا زرد نیترو برای خریداران علاقه‌مند، امکان‌پذیر است که البته قیمت دو نمونه آخر هنوز مشخص نشده است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا