اخبار روز دنیای خودرو

استفاده از 28 اسپیکر در لینکلن اویتور

بی شک لینکلن برای دوستداران صنعت خودروسازی ایالات متحده بسیار آشناست. شرکتی که به عنوان برند لوکس فورد شناخته شده و هر سال با محصولات جدید خود نظر همگان را جلب می کند. یکی از محصولات پرچمدار و فوق لوکس این کمپانی شاسی بلند بزرگ اوییتور نام دارد. در ماه های اخیر بود که لینکلن مدل 2020  اوییتور را معرفی کرد و توانست مورد توجه قرار گیرد.

از جمله ویژگی خاص این شاسی بلند به کارگیری 28 اسپیکر درون کابین بوده که به عنوان سیستم صوتی Revel Ultima 3D شناخته می شود. این سیستم دارای حالت پخش متنوعی از جمله آن استیج، آئودینس و استریوست تا سرنشینان تجربه صدا فراگیری پیدا کنند.

با به کارگیری بیش از 28 اسپیکر می توان بهترین سیستم صوتی را در میان خودروها شاهد بود. لینکلن برای تجربه لذت بخش سیستم صوتی سعی کرده اسپیکرها را در جای جای کابین به کارگیرد و بخصوص باید به اسپیکرهایی در سقف کابین اشاره کرد.

تجربه کنسرت را در لینکلن اویتور پیدا کنید

لینکلن اویتور

این نوع سازماندهی اسپیکرها موجب می شود تا سرنشینان تجربه فراگیر صوتی را به خوبی احساس کنند و کیفیت صدا نیز در نوع خود بی نظیر است. به نوعی چنین حالت جاگذاری بلندگوها صدا را به صورت 360درجه در فضای کابین پخش می کند. جو کافاتی یکی از مدیران بخش مالتی مدیا لینکلن معتقد است که چنین سیستم صوتی در Aviator برای سرنشینان سفر لذت بخشی را به دنبال دارد.

برای حالت استریو به عنوان بهترین حالت پخش سرنشینان هیجان بسیاری پیدا می کنند و در حالت Audience حس حضور در کنسرت تداعی می شود. در حالت آن استیج نیز صدا به صورت 360 درجه پخش می شود. تنها روی سقف این کابین بیش از 8 اسپیکر به کار گرفته شده و روی هر درب نیز سه بلندگو تعبیه شده است.

سیستم صوتی Revel Ultima از فناوری Clari-Fi هارمن بهره می گیرد که موجب پخش صدا باکیفیت حتی از فایل های صوتی فشرده می شود. لینکلن برای بهبود تجربه صوتی شیشه های آکوستیک را به کار گرفته تا سرنشینان هیچ نقصی در تجربه صوتی مشاهده نکنند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا