اخبار روز دنیای خودرو

پرفروش ترین خودروهای هیبرید دنیا چه برندی است

قوانین زیست محیطی جدید اروپا و همچنین آمریکا باعث شده اند که در آینده ای بسیار نزدیک خودروهای برقی یا هیبرید کاملا جای خودروهای بنزین سوز را بگیرند. سیاست های برترین تولید کنندگان خودرو در جهان به شکلی دنبال می شود که بتوانند در سال 2025 سهم عمده ای از محصولات خود را با پیشرانه برقی روانه بازار نمایند.

نیسان
نیسان

اما در این بین سازمان انرژی خورشیدی و تحقیقات هیدروژن در وورتمبرگ آلمان اعلام کرده است که نیسان لیف به همراه تسلا مدل S به ترتیب عنوان اول و دوم پرفروش ترین خودروهای برقی دنیا را توانسته اند کسب کنند.

نکته جالب در مورد این فهرست این است که تسلا با حدود 100 هزار دلار قیمت در کنار یک خودروی اقتصادی همچون لیف قرار گرفته است و می توان لقب پر سودترین خودروی برقی دنیا را به تسلا مدل S اعطا کرد. رتبه های بعدی نیز به ترتیب به بایک EC، میتسوبیشی اوتلندر PHEV، شورلت ولت و … تعلق دارد.

با توانایی های نیسان لیف بیشتر آشنا شوید

نیسان
نیسان


مهمترین شاخصه پرفروش ترین خودروی برقی دنیا این است که شما می توانید با یک بار شارژ کامل مسافتی بالغ بر 378 کیلومتر را طی کنید که این این ویژگی به مدد پکیج نسل جدید باتری های لیتیوم یون نیسان با ظرفیت 40 کیلووات میسر می شود.

پیشرانه تسلا

پیشرانه بنزینی آن نیز 147 اسب بخار نیرو تولید می کند که باعث می شود از حالت سکون تنها در عرض 8.2 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسید. جدای از ظرفیت باتری این خودرو باید اذعان داشت تنها در عرض 40 دقیقا شارژ این خودرو از صفر درصد به 80 درصد می رسد.

هایبریدی
هایبریدی

آپشن‌های خودرو تسلا

در مورد آپشن های این خودرو نیز باید خاطرنشان کرد لیف مجهز به سیستم پروپایلوت است و می تواند در سرعت هایی پایین به صورت خودکار هدایت اتومبیل را بر عهده بگیرد.

همچنین با کمک سیستم E pedal قادر است در ترمزهای قوی و هنگام توقف خودرو انرژی خود را بازیابی کند تا احتیاج کمتری به برق و بنزین داشته باشد. آپشن های دیگر مانند کروز کنترل، گرم کن صندلی، مانیتور و سیستم مولتی مدیا، رادار نقطه کور و …. از تجهیزات پایه این خودرو ارزان قیمت برقی هستند.

bmw nissan greenlots ev fast charging 2
هایبریدی

بازم به ذکر است قیمت پرفروش ترین خودروهای هایبرید دنیا که در سال 2018 تعداد 364 هزار دستگاه از آن به فروش رفته است در حدود 27 هزار پوند است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا