آزمون و بررسی فنی
موضوعات داغ

باتری خودرو و 7 مسئله ای که می تواند آن را ضعیف یا خالی کند

بسیاری از چیزها می توانند احساس خستگی را در شما ایجاد کنند. مانند رژیم نامتعادل ، یک روز طولانی در محل کار ، یا حتی گذراندن زمان بیش از حد با دیگران. احتمالاً باتری خودرو، مثل شما در ساعات خلوت خود به بسیاری از مجالس اجتماعی نمی رود. اما هنوز چیزهای دیگر زیادی وجود دارد که ممکن است باعث خالی شدن آن شود.

چه چیزی باتری خودرو را خالی می کند؟

به گزارش تیم روغن موتور باتری خودرو خالی شده می تواند آزار دهنده باشد. اما همچنین می توان از آن اجتناب کرد. برای جلوگیری از خالی شدن باتری ، ابتدا باید علت آن را بدانید. بنابراین ، کابل های شارژ را کنار بگذارید و این هفت مورد را بررسی کنید. مواردی که می تواند توضیح دهد چرا باتری ماشین شما همچنان در حال خالی شدن است.

1. چراغ های جلو خود را روشن گذاشته اید.

اگر باتری ماشین شما در حال خالی شدن است ، اولین چیزی که باید بررسی کنید چراغ های شما هستند. بسیاری از خودروهای جدید دارای چراغ های جلویی هستند که پس از مدت زمان مشخص خاموش می شوند. اما اگر خودروی شما این ویژگی را ندارد ، چراغ های جلو ممکن است روشن باشند. تا زمانی که آنها را خاموش کرده یا باتری خودرو به طور کامل خالی شود.

5higbms1

2. چیزی باعث “کشش انگلی” یا خالی شدن شارژ می شود.

حتی در حالی که ماشین شما خاموش است، مواردی مانند ساعت ، رادیو و سیستم زنگ خطر از باتری شما تغذیه می کند. این موارد نباید تأثیر زیادی بر باتری شما داشته باشند. با این حال ، چیزهایی هستند که ممکن است باتری خودرو را هنگامی که خودرو خاموش است خالی کند. مواردی مانند چراغ های داخلی ، چراغ درها یا حتی فیوزهای خراب است.

در حالی که موتور شما کار می کند ، دینام باتری را شارژ می کند. به همین دلیل معمولاً هنگام کار با رادیو در محل کار ، نگران خاموش شدن باتری نباشید! اما هنگامی که موتور خاموش است ، دینام نمی تواند باتری را دوباره شارژ کند. این امر باعث می شود حوادث الکتریکی کوچکی باعث تخلیه کامل باتری شما شود. فشار باتری ناشی از این کپی های الکتریکی به عنوان کشش انگلی شناخته می شود. با خاموش کردن هر چراغ و اطمینان از بسته بودن صندوق عقب و درهای خود قبل از خروج از ماشین، می توانید از کشش انگلی جلوگیری کنید.

3. اتصالات باتری شما شل یا خورده است.

پایانه های مثبت و منفی متصل به باتری شما گاهی اوقات می توانند با گذشت زمان شل شوند. این پایانه ها نیز ممکن است دچار خوردگی شوند. اگر پایانه های شما شل شده یا دچار خوردگی شوند، ممکن است هنگام راه اندازی خودرو مشکل داشته باشید. زیرا باتری شما نمی تواند قدرت خود را به درستی منتقل کند! حتی می توانید هنگام رانندگی جلوی خود را بگیرید یا به قطعات الکترونیکی خودرو آسیب برسانید. با تمیز کردن مرتب پایانه های باتری خودرو می توانید از مشکلات مربوط به خوردگی جلوگیری کنید!

همچنین بخوانید:

بررسی بهم ریختن بالانس چرخ های خودرو هنگام برخورد با گودال ها

4. بیرون بسیار گرم یا سرد است.

یخ زدن هوای زمستان و روزهای گرم تابستان ممکن است مشکلاتی را برای باتری خودرو ایجاد کند. باتری های جدید مقاومت بیشتری در برابر درجه حرارت شدید فصلی دارند. اما اگر باتری شما قدیمی است ، سرما یا گرمای شدید می تواند عملکرد آن را تضعیف کرده یا حتی باعث از بین رفتن کامل آن شود! اگر متوجه شدید که باتری شما به سختی می تواند عناصر را کنترل کند، برای بررسی باتری به یک تعمیرگاه مراجعه کنید. تکنسین های خودرو به تشخیص و عیب یابی مشکل کمک می کنند.

19796 0x 1280x720 1 1

5. در حین رانندگی باتری خودرو شارژ نمی شود.

وقتی موتور را روشن می کنید ماشین شما به باتری شما متکی است. اما وقتی خودرو شما در حال کار است ، باتری شما به دینام متکی است تا به شارژ شدن آن کمک کند. اگر دینام شما به درستی کار نمی کند ، نمی تواند باتری شما را به طور موثر تغذیه کند. این امر می تواند راه اندازی ماشین شما را حتی اگر فقط در حال رانندگی هستید مشکل کند! اگر اتومبیل شما بعد از رانندگی روشن نمی شود، احتمال دارد که از دینام شما باشد.

6. شما در حین رانندگی به دفعات ماشین را خاموش و روشن می کنید.

خم شدن موتور مقدار زیادی از باتری شما را می گیرد. اما همانطور که قبلاً ذکر شد ، دینام در حالی که موتور کار می کند باتری شما را شارژ می کند. اگر اغلب در حال رانندگی کوتاه هستید ، دینام ممکن است زمان کافی برای شارژ صحیح باتری شما در بین توقف های زمانی نداشته باشد. مخصوصاً اگر باتری قدیمی تری دارید. در دراز مدت ، سفرهای کوتاه مکرر می تواند طول عمر باتری خودرو شما را کوتاه کند.

7. باتری خودرو شما قدیمی است.

هیچ چیز برای همیشه دوام نمی آورد ، از جمله باتری ماشین شما. در برخی موارد ، باتری خودرو شما می تواند تا پنج سال دوام بیاورد ، اما این بستگی به محل زندگی و نحوه رانندگی شما دارد. دمای زیاد ، سفرهای کوتاه مکرر و استفاده عمومی روزانه می تواند عمر باتری شما را به دو تا سه سال کاهش دهد. اگر باتری اتومبیل شما حتی پس از یک حرکت سریع به سرعت از بین می رود ، ممکن است زمان یک باتری جدید فرا رسیده باشد.

74c7229db88c434a8361daacd26a80aa

باتری خودرو خود را بررسی و تعویض کنید

آیا از بیرون آوردن کابل های جامپر در هر بار نیاز به راه اندازی ماشین خود خسته شده اید؟ باتری خود را در یک تعمیرگاه مجاز آزمایش کنید. آن ها به شما می گویند که باتری شما چقدر سالم است و چقدر عمر در آن باقی مانده است. علاوه بر این ، بررسی کامل باتری و سیستم الکتریکی می تواند در صورت خرابی باتری مشکل را مشخص کند.

منبع: firestonecompleteautocare و رسانه صنعت خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا