آزمون و بررسی فنی
موضوعات داغ

عواقب رانندگی با لنت ترمز فرسوده

طبق تحقیقات تیم روغن موتور لنت های ترمز فرسوده می توانند بسیار آزاردهنده باشند. حتی ممکن است عوارض جانبی شدیدی ایجاد کنند! مثلا خرابی ناگهانی ترمز در مکان های شلوغ یا تقاطع ها. در اینجا چهار مورد که هنگام رانندگی با لنت ترمزهای فرسوده اتفاق می افتد، ذکر شده است.

1. می توانید به روتورها و کالیپرهای ترمز آسیب برسانید.

ترمزهای خودرو شما یک سیستم متصل از قطعات متحرک هستند. هنگامی که یک قطعه آسیب ببیند، ساییدگی می تواند به سایر عناصر آسیب برساند. به عنوان مثال ، هنگامی که لنت های ترمز شما از یک نقطه مشخص فرسوده می شوند ، می توانید به روتورهای ترمز آسیب برسانید. هنگام ترمزگیری ، لنت های ترمز روتور را فشار می دهند تا ماشین شما متوقف شود.

 با این حال ، هنگامی که لنت ها بیش از حد فرسوده می شوند ، هر بار که ترمز می کنید فلزهای روکش شده روی روتورها ساییده می شود. صدای آسیاب ایجاد می کند و احتمالاً به روتورها آسیب می رساند.

brake pads 1

علاوه بر این ، گرمای تولید شده از سنگ زنی فلز بر روی فلز که با فشار دادن لنت های فرسوده روی روتور اتفاق می افتد مسئله دیگری است. این نیز می تواند باعث پیچ خوردگی و ترک خوردگی روتور شود. به طور معمول ، روتورهای ترمز بیشتر از لنت ترمز هستند. با این حال ، تعویض نکردن لنت های ترمز شما می تواند به این قطعات آسیب برساند. همچنین به تعمیرات مکرر نیاز داشته باشد.

تعویض لنت های ترمز و بازرسی منظم سیستم ترمز به شما کمک می کند تا بیشترین عمر را از تمام قطعات آن بگیرید. همچنین از تعمیرات ترمز گران قیمت جلوگیری کنید.

2. ممکن است زمان پاسخگویی ترمزهای شما کند شود.

هرچه ترمزهای شما فرسوده تر شود ، سرعت و توقف وسیله نقلیه شما (بسته به نحوه پوشیدن لنت) سخت تر می شود. اگر فکر می کنید ترمزهای شما فرسوده شده اند ، توجه به زمان پاسخگویی آنها ضروری است. اگر با ترمزهای فرسوده و عیب دار رانندگی می کنید ، ممکن است احساس کنید که برای متوقف شدن باید پدال ترمز را بیشتر به پایین فشار دهید.

همچنین بخوانید:

مشکلات خودرو هنگام رانندگی با لاستیک پنچر

از دیگر عوارض جانبی رانندگی بر روی ترمزهای لعاب دار می توان به مسافت بیشتر توقف اشاره کرد. همچنین مواردی همچون، لغزش ترمز و کشیدن اتومبیل هنگام ترمز به یک طرف. حالت دوم می تواند زمانی رخ دهد که لنت های ترمز روتور را طوری که طراحی شده درگیر نکند. یا از کار ناندازد و لنت ها نتوانند به طور یکنواخت هر دو طرف را گرفته و در هنگام ترمز باعث رانش یا لغزش شوند.

lent 1

3. هنگام ترمز خودرو شما ارتعاش می کند.

طبق تحقیقات تیم روغن موتور هنگامی که سیستم ترمز شما در وضعیت خوبی قرار دارد ، خودرو شما باید به طور میخکوب ترمز کند. اما وقتی لنت های ترمز شما بیش از حد فرسوده شوند یا روتورهای ترمز آسیب ببینند ، می توانند ارتعاشاتی را در سراسر خودرو شما ارسال کنند. اگر هنگام ترمز کردن خودرو تکان می خورد یا فرمان لرزش می کند و هنگامی که پدال ترمز را رها می کنید، متوقف می شود، باید دقت کنید. به احتمال زیاد زمان تعمیر ترمز رسیده است.

4- می تواند لاستیک های شما را فرسوده کند.

باور کنید یا نه ، رانندگی با لنت ترمزهای فرسوده در واقع می تواند لاستیک های شما را نیز خراب کند! وقتی با لنت ترمز ، روتور یا کالیپرهای فرسوده رانندگی می کنید ، ممکن است بیشتر متوجه پدال ترمز شوید تا خودرو را کند یا متوقف کند. این همه ترمزگیری سخت می تواند لاستیک های شما را زودتر فرسوده کند. یا حتی باعث عدم تعادل آنها شود و منجر به ساییدگی ناهموار لاستیک ها شود. مراقبت از ترمزها نیز به معنی مراقبت از لاستیک های شماست !

pngfuel

نکته پایانی: با ترمزهای فرسوده رانندگی نکنید.

بنابراین ، آیا می توانید با لنت های ترمز فرسوده رانندگی کنید؟ از نظر فنی ، بله. آیا شما باید این کار را انجام دهید؟ مطلقا نه. مخصوصاً اگر بیش از حد یا به صورت ناهموار فرسوده شده باشند. تعویض لنت های ترمز در مواقع ضروری و سرویس منظم سیستم ترمز می تواند به افزایش طول عمر اجزای سیستم ترمز کمک کند. همچنین از ایمنی ترمز پشتیبانی کند و حتی تجربه کلی رانندگی شما را بهبود بخشد!

یک بازرسی ساده ترمز می تواند به جلوگیری از مشکلات بیشتر خودرو کمک کند. اما تخمین زده می شود که 25 درصد از رانندگان در جاده با ترمزهای فرسوده رانندگی می کنند! اگر از آخرین قرار ملاقات با سرویس کار خودرو شما مدتی می گذرد ، وقت آن است که برای خدمات ترمز تخصصی به تکنسین های حرفه ای مراجعه کنید.

منبع: firestonecompleteautocare و رسانه صنعت خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا