آزمون و بررسی فنیملزومات خودرو
موضوعات داغ

چگونه بفهمیم چه موقع باید باتری خودرو خود را تعویض کنیم

نکته مهم: این مطلب به مرور زمان، ویرایش و یا تکمیل می‌شود!
در صورتی که با مشکل نگارشی، دستوری و یا مفهومی در این محتوا برخورد کردید، از شما دوست عزیز و گرامی، صمیمانه تقاضا می‌کنم که ما را مطلع کرده، تا نسبت به تصحیح و تکمیل آن، در اسرع وقت اقدام نماییم.
تیم تحریریه ” پلتفرم روغن موتور، رسانه صنعت خودرو motoroil

بهترین زمان برای تعویض باتری خودرو، قبل از خراب شدن آن است. یعنی قبل از اینکه ماشین هشدار دهد یا باتری خودرو را دچار مشکل کند. اما چگونه بفهمیم که زمان تعویض باتری خودرو چه موقع است، در صورتی که هنوز تمام نشده است؟

مطمئناً ممکن است علائم هشداردهنده رایج ضعف باتری خودرو را مشاهده کنید، علائمی مانند:

  • لنگ زدن موتور خودرو
  • روشن شدن چراغ چک
  • دیدن قاب باتری شکسته و بد شکل
  • و اگر علائم هشدار دهنده ای متوجه نشدید، عقل سلیم می گوید شما باید هر سه سال یکبار باتری ماشین خود را تعویض کنید. اما عوامل زیادی می توانند بر طول عمر آن تأثیر بگذارند. بسته به آب و هوایی که در آن زندگی می کنید و عادات رانندگی عمر باتری متفاوت است. حتی ممکن است شما قبل از سه سال به باتری جدید نیاز داشته باشید.
right way jumpstart car battery
تست باتری خودرو

اقلیم آب و هوایی خود را در نظر بگیرید

دمای شدید بر عمر باتری تأثیر می گذارد.

طبق تحقیقات تیم روغن موتور هوای گرم و سرد می تواند بر عمر باتری خودرو شما تأثیر منفی بگذارد. وقتی در یک روز فوق العاده گرم بیرون می روید ، بدن شما در معرض کم آبی قرار دارد. همین امر در مورد باتری ماشین شما نیز صادق است.

مانند بدن ما ، باتری خودروها برای ادامه حرکت به مایعات متکی هستند. گرمای شدید تابستان می تواند منجر به تبخیر آب در اسید باتری خودرو شما شود. در نتیجه عملکرد را کاهش می دهد. قدرت شروع به کار را کمتر می کند و طول عمر را کوتاه می کند. علاوه بر این ، دمای سوزان نیز می تواند بر روی باتری شما تأثیر بگذارد. هنگامی که گرما افزایش می یابد و آب باتری شما تبخیر می شود ، احتمال و سرعت خوردگی افزایش می یابد. خوردگی یکی از دلایل اصلی تخلیه و نقص عملکرد باتری است.

اما صبر کنید! موارد دیگر نیز وجود دارد. همانطور که هوای گرم می تواند به باتری خودرو شما آسیب برساند ، هوای سرد نیز می تواند. هنگامی که شاخص گرما به سردی تبدیل می شود ، باتری شما باید بیشتر کار کند تا انرژی کافی برای کارکردن همیشگی خودرو شما تولید کند. هوای سرد همچنین می تواند منجر به ضخیم شدن روغن موتور شود که فشار بیشتری به باتری شما وارد می کند.

اگر در آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنید، یا زمستانی غیرمعمول سرد را تجربه می کنید، ممکن است بیشتر از آنچه توصیه می شود باتری خود را تعویض کنید. بررسی رایگان باتری در تعمیرگاه های نمایندگی مجاز خودرو، می تواند به شما در تعیین فرسودگی باتری کمک کند.

در مورد عادات رانندگی خود فکر کنید

طبق گزارشات تیم روغن موتور نحوه استفاده از خودرو می تواند بر طول عمر باتری شما تأثیر بگذارد.

برای مثال ، اگر به طور مداوم سفرهای کوتاهی مانند رانندگی روزانه به دفتر و خواربارفروشی انجام می دهید ، باتری شما زمان کافی برای شارژ کامل در بین سفرها را ندارد. این می تواند منجر به کاهش عملکرد شود.

همچنین ، اگر ماشین شما برای مدت طولانی در گاراژ یا پارکینگ منزل نشسته است ، باتری آن حتی در صورت روشن نبودن موتور همچنان منفعلانه تخلیه می شود. خبر خوب این است که این عادت های تخلیه باتری بهانه های خوبی را برای سوار شدن شما در یک سفر جاده ای خوب قدیمی ایجاد می کند. به خاطر باتری ، می دانید؟ هر مایلی که با باتری قدیمی خود رانندگی می کنید ، یک اینچ به گیر افتادن نزدیکتر است. اگر باتری جدیدی در نظر دارید ، منتظر نمانید تا زمان تعویض برسد.

منبع: firestone و تیم رسانه صنعت خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا