آزمون و بررسی فنیاطلاعات راننده
موضوعات داغ

5 فایده فوق العاده بالانس بودن چرخ های خودرو

تعویض روغن. شما می دانید که هر چند هزار مایل به تعویض روغن نیاز دارید. باتری جدید. کاملاً واضح است که چه زمانی باید با باتری قدیمی خود خداحافظی کنید. اما بلانس چرخ ها چطور؟. این سرویس که اغلب نادیده گرفته می شود دارای مزایای جدی مانند مصرف سوخت کمتر ، سواری روانتر و ایمنی بهتر خودرو است. اما اینها تنها تعدادی از مزایای آن است. در اینجا ، ما می خواهیم همه مزایای بالانس بودن چرخ ها را بررسی کنیم. این مزایا که شامل تنظیم سیستم تعلیق خودرو شما است ، ارتباط بین وسیله نقلیه و چرخ ها را بیان می کند.

1. بهره وری سوخت

تیم تحقیقات روغن موتور می نویسد که عدم بالانس بودن چرخ ها می تواند مسافت پیموده شده با سوخت را تا 10 درصد کاهش دهد. به جای چرخاندن آزادانه ، لاستیک های نامرتب ، کش می آیند. این بدان معناست که اگر لاستیک های شما به درستی تنظیم نشده اند ، می توانید پول بیشتری برای سوخت مصرف کنید. باللانس چرخ می تواند به شما در صرفه جویی در سوخت و پر شدن کمتر کمک کند.

بالانس لاستیک خودرو

2. سواری روانتر

هنگامی که لاستیک های شما بالانس نیستند، خودرو شما به سمت چپ یا راست کشیده می شود. این می تواند منجر به سواری تکان دهنده ، ناهموار یا حتی پر از ارتعاش می شود. بالانس کردن چرخ باعث می شود سواری شما راحت تر شود و تجربه بهتری پشت فرمان خودروی خود داشته باشید.

3. بهبود فرمان

اگر چرخ های ماشین شما بالانس نیستند ، هدایت آن سخت تر است. حتی ممکن است فرمان رانندگی را با زاویه ای نامناسب در دست بگیرید تا بتوانید با اتومبیل در مسیر مستقیم رانندگی کنید. یا حتی از پهلو به پهلو شدن با ماشین کناری جلوگیری کنید. این عدم کنترل احتمال درگیر شدن در تصادف را افزایش می دهد. بالانس مناسب چرخ ها به این معنی است که شما می توانید از این مشکلات جلوگیری کرده و کنترل پایداری بر خودرو خود داشته باشید.

926895171 talab org

4. تعمیرات خودرو کمتر

اگر بالانس لاستیک های خودرو شما نامناسب هستند ، یک تکان کوچک می تواند مشکلات بزرگی را به دنبال داشته باشد. برای مثال برخورد با چاله می تواند با برهم زدن بالانس چرخ ها ، آسیب بیشتری به لاستیک ها و سیستم تعلیق وارد کند. صرف مقدار کمی پول برای بالانس کردن چرخ ها می توانید از هزینه های هنگفت برای تعمیرات بزرگتر خودرو در جاده جلوگیری کنید.

5. لاستیک های ماندگارتر

عدم بالانس صحیح، ممکن است باعث فرسودگی زودرس و ناهموار شدن تایرها شود. اگر منتظر نمانید و هرچه سریع تر بالانس چرخ خودرو را اصلاح کنید و به این نکته بیشتر توجه کنید، تا دیر نشده باشد ، می توانید از خرید زودهنگام لاستیک های جدید جلوگیری کنید. اگر در حال حاضر به وسیله نقلیه خود نزدیک هستید ، لاستیک های خود را بررسی کنید تا ببینید آیا علائم سه نوع فرسودگی ناهموار یا زودرس لاستیک را نشان می دهد یا خیر.

همچنین بخوانید:

دلایل مختلف حواس پرتی در رانندگی غیر از تلفن همراه

انواع فرسودگی

  • feathering: تبدیل شدن لاستیک به “پر” زمانی که از طرفی آج لاستیک صاف یا پایین است و از طرف دیگر فرسوده است. این نوع ساییدگی لاستیک زمانی روی می دهد که ترکیبی از تنظیمات بالانس نادرست وجود داشته باشد.
  • لباس کامبر: آیا لبه داخلی یا خارجی آج لاستیک شما بسیار فرسوده تر از مرکز آج است؟ این می تواند به دلیل سایش کامبر باشد. Camber به زاویه تایرهای شما بر روی قاب خودرو اشاره دارد و بسته به زاویه آن می تواند مثبت یا منفی باشد. کامبر مثبت (کج به سمت خارج) معمولاً برای پایدار نگه داشتن وسایل نقلیه تفریحی مفید است. در حالی که کامبر منفی (کج به داخل) به وسایل نقلیه با عملکرد بالا در پیچ ها کمک می کند. در حالی که برخی از کامبرهای مثبت یا منفی خوب هستند ، در هر دو حالت در صورت بیش از حد بودن بد هستند.
  • سایش پاشنه و پنجه: آج های لاستیک خود را تصویر کنید ، سپس بزرگنمایی کنید. این بخش های جداگانه “بلوک آج لاستیک” نامیده می شوند. وقتی به نظر می رسد یک طرف بلوک آج در جهت چرخش لاستیک شما سریعتر از طرف دیگر فرسوده می شود ، به آن ساییدگی پاشنه و پنجه می گویند. علامت سایش پاشنه می تواند صدا یا ارتعاش باشد.
wordd

بالانس كردن و متعادل كردن لاستيك ها در هر 6000 مايل يا بيشتر مي تواند به لاستيك هاي شما و كل خودرو شما كمك كند. خودرو در این حالت می تواند طول عمر بيشتري داشته باشد. اگر وسیله نقلیه شما نشانه هایی از عدم بالانس چرخ را نشان داد ، یک بالانس چرخ را در یکی از تعمیرگاه های مجاز و متخصص خود برنامه ریزی کنید.

منبع: تیم رسانه صنعت خودرو و firestonecompleteautocare

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا