موتورسیکلت

تکنولوژی در خدمت دنیای موتورسیکلت

در این مطلب در مورد دستاورد جدید کمپانی هوندا در ساخت موتورسیکلت که علاقه مندان به این وسیله را حیرت زده کرده است می پردازیم،با ما همراه باشید.

Ridingg Assist: قدرت نمایی هوندا


بر همگان آشکار است که موتورسیکلت از جمله وسیله نقلیه‌های بسیار پر خطر محسوب می‌شود. وسیله نقلیه‌ای که بر روی دو چرخ هیچ حفاظتی از راننده نمی‌کند و حتی عدم تعادل آن نیز در اکثر مواقع حادثه آفرین است.

اما کمپانی هوندا که در ساخت موتورسیکلت‌های برتر در انواع کلاس‌های مختلف شهرت جهانی دارد، امسال دست به نوآوری جدیدی زد که باعث شد علاقه مندان به این رشته شگفت زده شوند.

هوندا با اختراع سیستم Ridingg Assist و معرفی آن به دنیای موتورسیکلت توانست یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های این رشته که همان حفظ تعادل است را به بهترین شکل حل کند.

"<yoastmark

این سیستم با بهره گیری از رادارها و سنسورهای بسیار حساس و با چرخاندن نامحسوس چرخ جلو قادر است تا تعادل موتورسیکلت را به خوبی حتی در حالت ایستاده حفظ کند. لازم به ذکر است در این سیستم بسیار کارآمد، هیچ گونه ژیرسکوپی به کار گرفته نشده است.

با موتورسیکلت پرواز کنید

شاید مهمترین خبر مربوط به دنیای موتورسیکلت ارائه کانسپتی از سوی کمپانی ب‌ام‌و باشد که یک نمونه مفهومی از موتورهای پرنده را با کمک شرکت لِگو معرفی کرده است.

این موتورسیکلت از مدلی ساخته شده توسط کمپانی لگو با عنوان R1200GS ادونچر الهام گرفته شده و قطعات آن نیز همگی از نوع واقعی این وسیله هستند.

"<yoastmark

این مدل گر چه از واقعیت کمی به دور است اما می‌توان آینده‌ای واقعی را چندین سال بعد برای آن تصور کرد. این مدل کاملاً بر اساس  نسخه پایه ساخته شده است و دارای نشیمنگاهی راحت است و از پره‌های بزرگ و قدرتمند برای برخاستن از زمین نیرو می‌گیرد. این موتورسیکلت که هاور راید نام دارد به زودی توسط کمپانی ب‌ام‌و رونمایی خواهد شد و پیش بینی می‌شود دنیای موتورسیکلت را زیر و رو کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا