موتورسیکلت

معرفی موتورسیکلت‌های الکتریکی مطرح در بازار جهانی

در این مطلب قصد داریم بهترین موتورسیکلت‌های الکتریکی و هیبریدی موجود در بازار جهانی را که از لحاظ بازدهی پیشرانه، قدرت، سرعت و … جزو بهترین‌ها محسوب می‌شوند را بررسی و معرفی کنیم. همانطور که می‌دانید، در حال حاضر دنیای وسایل نقلیه سبک و سنگین روز‌به‌روز در حال پیشرفت و همچنین در حال همسو شدن با سیاست‌های نوین جهانی از جمله کنار گذاشتن سوخت‌های فسیلی است.

موتورسیکلت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برندهای بزرگ جهانی در این حوزه با ارائه موتورسیکلت‌های پیشرفته و در اختیار گذاشتن هر آنچه که نیاز بازار عنوان می‌شود مانند موتورهای‌ کراس، نیکد، سوپربایک و …. با پیشرانه‌های پاک و بدون آلودگی، سعی دارند تا از قافله این سیاست بزرگ جهانی عقب نمانند.

در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین موتورسیکلت‌های الکتریکی جهان می‌پردازیم.

Brutus V9

2 27

اگر دوستدار موتورسیکلت‌های کروزر و کلاسیک هستید و به طور کلی تیپ موتورهای هارلی مورد پسند شماست، مژده ما به شما Brutus V9 است که با پیشرانه تمام الکتریکی و با ظاهری بسیار کلاسیک و زیبا به بازار عرضه می‌شود. این موتورسیکلت 33 هزار دلاری می‌تواند تا 450 کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند و پیشرانه قدرتمند آن می‌تواند 125 اسب بخار نیرو و 277 نیوتن متر گشتاور خالص را در اختیار راکب قرار دهد.

سیستم ترمز این موتورسیکلت در جلو از نوع دیسکی با دو پیستون و در عقب نیز مجهز به دیسک ترمز تک پیستون است و عملکرد قابل قبولی را برای بروتوس 355 کیلوگرمی که وزن زیادی دارد، به ارمغان می‌آورد. شاسی آن نیز از فولاد ضد زنگ ساخته شده و طراحی فایبرگلس روی چرخ عقب آن موجب شده تا لقب زیباترین موتورسیکلت کروزر پاک را هم یدک بکشد.

Yamaha TY-E

4 19

اگر فکر می‌کنید پیشرانه‌های پاک و برقی متخص اسکوتر و موتورهای ساده است، سخت در اشتباه هستید، چرا که یاماها با ارائه کانسپت TY-E در کلاس موتورهای تریال تمام معادلات موتورهای برقی را تا پیش از این بهم زد. مسابقات تریال یکی از دشوارترین و حرفه‌ای‌ترین کلاس مسابقات موتورسواری در دنیاست که گشتاور لحظه‌ای پیشرانه و همچنین مهارت راننده نقش به‌سزایی در پیروزی تیم‌های دو نفره در این رشته دارد.

 موانع مرتفع و با زاویه زیاد، حفظ تعادل راننده بدون تکیه پا به زمین، موتورسیکلت‌های سبک و بدون زین از خصوصیات بارز این مسابقات به شمار می‌آید. شاسی مونوکوک این موتورسیکلت کاملا از فیبرکربن ساخته شده و موجب شده تا وزن کلی TY-E تنها به 70 کیلوگرم برسد. کلاچ تخصصی و هیدرولیک آن نیز در جهان بی‌همتاست و می‌تواند در کسری از ثانیه تمام قدرت پیشرانه را توسط زنجیرهای فورج کاری شده به محور عقب منتقل کند تا این موتور تریال جهش بلندی روی موانع داشته باشد.

Kalashnikov electric motorcycle

موتورسیکلت‌های الکتریکی

حتما شما هم به محض شنیدن نام کلاشنیکف به یاد اسلحه معروف AK45 می‌افتید، اما باید بدانید این صنایع روسی آنقدر گسترده است که حالا بعد از ساخت پهباد به تولید موتورسیکلت برقی نیز روی آورده است. این موتورسیکلت به نحوی طراحی شده که بتواند به راحتی گشت‌های مرزی را انجام دهد و علاوه بر آن، بتواند به عنوان وسیله نقلیه مناسب به عنوان پلیس ضدشورش نیز فعالیت داشته باشد. نیروی پیشرانه این موتورسیکلت که در حدود 20 اسب بخار است نیز به هر دو محور این موتورسیکلت منتقل می شود. کلاشنیکف روسی در حالی که از یک گیربکس تک سرعته بهره می‌برد، راکب آن می‌تواند تا 150 کیلومتر بر ساعت با آن رانندگی کند. این محصول یکی از بهترین موتورسیکلت‌های الکتریکی جهان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا