موتورسیکلت

بررسی مختصر مشخصات موتورسیکلت کویر T2 رادیسون

می‌توان با کمی اغراق گفت 60 درصد موتورسیکلت کویر T2 رادیسون کاملا بومی‌سازی شده و در کشور تولید می‌شود و الباقی هنر مونتاژ کمپانی کویرسیکلت است. این موتورسیکلت ارزان قیمت بازار تریل از پیشرانه‌ای تک سیلندر چهار زمانه و هوا خنک به حجم 248 سی‌سی بهره می‌برد. سیستم استارت آن به صورت الکتریکی بوده و هندل نیز در مواقع ضروری آن را همراهی می‌کند. نهایت قدرت خروجی پیشرانه در حدود 14.3 اسب بخار و 16.5 نیوتن متر گشتاور است. این موتورسیکلت 121 کیلوگرمی از کمک فنرهای تلکسوپی در جلو و تک فنر قابل تنظیم عقب بهره می‌برد که با طوقه‌ای در سایز 17 اینچ سواری قابل قبولی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

Kavire T2 250 11

ظرفیت باک سوخت آن نیز 12 لیتر بوده و در هر یکصد کیلومتر نزدیک به چهار لیتر بنزین مصرف می‌کند که می‌توان آن را نقطه ضعفی بزرگی برای T2 به حساب آورد. حداکثر سرعت این موتورسیکلت در جاده در حدود 115 کیلومتر بوده که دو دیسک خنک شونده 200 میلی‌متری وظیفه نگه داشتن آن را بر عهده دارند.

موتورسیکلت کویر T2 رادیسون

علاوه بر دو رنگ مخصوص طلایی و قرمز آن که بسیار چشمگیر است، رینگ‌های درخشنده آن نیز بسیار زیبا به نظر می‌رسند. نقطه ضعف آن نیز استفاده از لاستیک‌های ساخت چین است که بسیار خشک بوده و در عبور از دست‌اندازها ناخوشایند است. در مورد شتاب‌های ناگهانی نیز گفتنی است که این موتورسیکلت قدری تنبل بوده و صفر تا یکصد کیلومتر را در 22 ثانیه طی می‌کند. اما مانورپذیری آن در سطح مناسبی قرار دارد و حتی می‌تواند در صورت تعویض لاستیک با نمونه‌های نرم‌تر که چسبندگی بیشتری دارند، بهتر هم شود. لازم به ذکر است؛ موتورسیکلت کویر T2 رادیسون در حال حاضر با قیمتی در حدود 18 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا