موتورسیکلت

وسپا از دیروز تا امروز!

موتورسیکلت‌های وسپا زمانی در ایران جزو ارزان‌ترین موتورسیکلت‌های بازار بودند؛ اما در حال حاضر به یکی از گران‌ترین موتورسیکلت‌های بازار تبدیل شده‌اند. در حال حاضر کمپانی کویر به عنوان نمایندگی این کمپانی شهیر ایتالیایی در ایران فعالیت کرده و محصولات آن را به بازار عرضه می‌کند.

وسپاهای قدیمی که برای دهه 60 شمسی به بعد به بازار کشورمان راه یافتند، حالا ارزش کلکسیونی پیدا کرده‌اند و در مدل‌های سالم ارزشی در محدوده 10 تا 30 میلیون تومان دارند. قطعات آن‌ها نیز هنوز هم در بازار یافت می‌شود و می‌توان گفت این شاهکار ایتالیایی بخش جدانشدنی از تاریخ موتورسیکلت در کشورمان محسوب می‌شود.

hq720

 اما وسپاهای امروزی که در مدل‌های 2013 تا 2016 قابل خرید هستند، در حال حاضر در بازار با قیمتی 50 تا 180 میلیون تومانی به فروش می‌رسند که جزو گران‌قیمت‌ترین موتورسیکلت‌های بازار ایران در کلاس شهری قرار می‌گیرند. ارزان‌ترین موتورسیکلت وسپای جدید مدل Primavera 150 است که پیشرانه آن 155 سی‌سی حجم داشته و توانایی تولید 12 اسب بخار نیرو را دارد.

1 28

گران‌ترین مدل وسپا نیز مدل 946 معروف است که امروزه با تکنولوژی روز دنیا تولید شده و بسیار لوکس است. اگر این مدل هم شما را راضی نمی‌کند؛ کمپانی کویر موتور برای شما مدل 946 دست ساز با دیزاین کمپانی معروف جورجیوآرمانی را معرفی می‌کند. طراحی لوکس ایتالیایی که زبانزد خاص و عام است، چاشنی ساخت این موتورسیکلت شده است. پیشرانه آن توانایی تولید 11.7 اسب بخار قدرت را دارد و با استارتر الکتریکی روشن می‌شود. هم‌چنین گفتنی است؛ سیستم سوخت‌رسانی آن انژکتور بوده و 147 کیلوگرم وزن دارد و البته به رنگ مشکی مات و همچنین زین دست دوز زرشکی رنگ مزین شده است. وسپا با ساخت 946 قول یادآوری لذت رانندگی با وسپاهای قدیمی را داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا