اخباراخبار روز دنیای خودروخودروهای جدید
موضوعات داغ

از هیولای سوپر اسپرت بوگاتی چه می دانید؟

این هیولای بوگاتی Centodieci نام دارد و با قدرت شگفت‌انگیزش عاشقان اتومبیل را شگفت زده کرده.

Centodieci ضمن احیای خاطرات تاریخ اخیر این برند، در دوره 110 ساله طراحی این خودرو موفق شد  عملکرد استثنایی بوگاتی را ادامه دهد. بوگاتی با Centodieci – ایتالیایی، تفسیر مجددی از EB110 را ایجاد کرد، که وقتی در سال 1991 همزمان با جشن تولد 110 سالگی بوگاتی ارائه شد، سریعترین و خارق العاده ترین ابرخودروی زمان خود محسوب می شد. EB110 که توسط رومانو آرتیولی در ایتالیا ساخته شده بود، یک گام مهم برای استرداد مجدد بوگاتی در سال 1998 و بازگشت به ریشه های فرانسوی در ملشیم بود.

همچنین بخوانید: بوگاتی به دنبال ساخت خودروی الکترونیکی

Centodieci با الهام از الگوی تاریخی، با عملکرد نفسگیر و طراحی پیشگام خود، تمام مرزهای تخیل را کنار می زند. Centodieci با تفسیر مدرن از شکل کلاسیک و با موتور نمادین EB110 با ظرافت W16 را به هزاره جدید منتقل می کند. چنین طراحی سبب شده است اتومبیل Centodieci در عین بهره‌مندی از امکانات مدرن و پیشرفته، از ظاهری کلاسیک بهره‌مند باشد. برای تولید اول، یک نسخه محدود ده عددی از این وسیله نقلیه توسط شرکت بوگاتی ارائه شد که با ظرافت کامل و زیبایی خارق العاده متمایز شده و قلب عاشقان خودرو را به لرزه در می آورد. خودروی Centodieci به یک اثر هنری واقعی و ملموس تبدیل شده است.se image 5793c6a61f236aeaef1869080d48734c

این هیولای بوگاتی با قدرت شگفت‌انگیز موتور خود، طرفداران خودرو‌های این شرکت و تمامی عاشقان اتومبیل‌های سوپراسپرت را شگفت زده کرده است. مهندسان ایتالیایی موتور W16 با ظرفیت ۸.۰ لیتر را روی خودروی Centodieci تعبیه کرده‌اند. موتور این خودرو توانایی تولید قدرتی به میزان ۱۵۷۸ اسب‌بخار یعنی ۹۹ اسب‌بخار بیشتر از اتومبیل بوگاتی شیرون را دارد. مطمئنا همه عاشقان برند بوگاتی و اتومبیل های این شرکت و همه کسانی که خبر‌های خودرو را به طور مداوم دنبال می کنند، پس از شنیدن میزان قدرت موتور اتومبیل Centodieci  بوگاتی به وجد می آیند. خودروی Bugatti Centodieci، اتومبیلی با قدرت باورنکردنی است.
وجود چنین موتوری روی خودروی Bugatti Centodieci سبب شده است این اتومبیل در کمتر از ۲.۴ ثانیه از لحظه شروع حرکت به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و در ۶.۱ ثانیه تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت و به صورت باورنکردنی تنها در ۷ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. لازم به ذکر است که حداکثر سرعت این خودرو ۳۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

سازندگاه خودروی Bugatti Centodieci وزن آن را نسبت به اتومبیل‌های گذشته این شرکت به میزان ۲۰ کیلوگرم کاهش داده‌اند. این کاهش وزن با اهداف کم کردن میزان مصرف انرژی و افزایش شتاب خودرو انجام گرفته است. البته تغییرات در اتومبیل جدید بوگاتی تنها به کاهش وزن و ارتقا قدرت موتور خلاصه نمی‌شود و قسمت‌های دیگر این خودرو نیز نسبت به نسل‌های گذشته خود دچار دگرگونی شده است.

بوگاتی با Centodieci به بخش خارق العاده ای از تاریخ طولانی و غنی خود ادای احترام می کند. بوگاتی با الهام از ابرخودروی افسانه ای دهه 1990، با این سری انحصاری و باشکوه بار دیگر مرزهای طراحی، فناوری و عملکرد را پشت سر می گذارد. Centodieci که به ده واحد محدود می شود ، نه تنها ادای احترامی به تعبیر و تفسیر مدرن از EB110 است، بلکه همچنین یک مانیفست جذاب با ارزش های عالی، شجاعت و فداکاری برای این نام تجاری است.

منبع: bugatti

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا