خودروهای جدید

کیا استینگر جی تی اس ویژه دریفت معرفی شد

شرکت کیا یکی از برندهای فعال صنعت محسوب می شود که در جریان نمایشگاه نیویورک از یک مدل ویژه دریفت سدان میان سایز استینگر رونمایی کرد. مدلی که استینگر جی تی اس نام گرفته و یک خودرو مسابقه ای و در عین حال شهری محسوب می شود.

استینگر را باید سدان محبوب کیا دانست که مدت زمان طولانی از معرفی و عرضه آن نمی گذرد. در مدل جی تی اس خودروساز سعی کرده به بهینه سازی سیستم تعلیق بپردازد و همچنین پیشرانه قدرتمندی در نظر گیرد.

این مدل اگرچه خودرویی چهار چرخ محرک است اما کشش نیرو به چرخ های عقب آن بیشتر است. در مدل جدید از سیستم حرکتی Dynamic AWD بهره گرفته شده که برای دریفت گزینه قابل توجهی است. این سیستم موجب می شود تا 60 درصد گشتاور موتور به چرخ های عقب ارسال شده و اتومبیل در جریان دریفت عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

کیا استینگر جی تی اس

دریفت با استینگر جدید لذت بخش می شود

از رقبا این سدان باید به M5  و E63 S اشاره کرد که هر دو مدل از این ویژگی بهره می برند. البته هر دو نیز با قیمت بالای 200 هزار دلار قابل خرید هستند و ارزان تلقی نمی شوند.

پیشرانه استینگر جی تی اس از نوع 3.3 لیتری توربوشارژ دوقلو شش سیلندر است که قدرتی 369 اسب بخاری می تواند تولید کند. این پیشرانه به گیربکس هشت سرعته اتوماتیک متصل است و با سیستم چهار چرخ محرک به فروش می رسد.

انتظار می رفت کیا یک گیربکس دستی برای این مدل ویژه دریفت درنظر گیرد زیرا گیربکس های اتوماتیک گزینه های مناسبی برای مسابقات سخت همچون دریفت نیستند. در بحث ظاهری هیچ تفاوتی با نسخه اصلی نداشته و تنها اینکه کیا گزینه رنگی نارنجی همراه با حاشیه های فیبرکربنی در نظر گرفته است. کیا تنها 800 دستگاه از این سدان قدرتمند دریفت را به تولید و فروش می رساند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا