خودروهای جدید

اولین خودرو تمام الکتریکی استون مارتین معرفی شد

شرکت استون مارتین را بیشتر به عنوان یک خودروساز لوکس می شناسند. کمپانی اصیل بریتانیایی که تاکنون تنها به تولید مدل های کوپه و قدرتمند بسنده کرده است.

اما در جریان نمایشگاه اتومبیل شانگهای این خودروساز اولین محصول تمام الکتریکی خود را تحت عنوان استون مارتین Rapide E معرفی کرده است. سدان کوپه ای که از پیشرانه الکتریکی به جای احتراقی نیرو می گیرد.

استون مارتین

Rapide E در حقیقت مدل الکتریکی Rapide سال های گذشته است که استون مارتین پیشرانه احتراقی 500 اسب بخاری برای آن در نظر گرفت. این محصول جدید به بسته باتری 800 واتی مجهز شده که از نوع 68 کیلووات ساعتی می باشد.

محصول تمام برقی استون مارتین معرفی شد

با یک بار شارژ می توان Rapide E را تا 320 کیلومتر به حرکت درآورد. با پیشرانه دوقلو قدرت 450 کیلوواتی تولید می کند و در مجموع قدرت آن به 600 اسب بخار می رسد. سقف سرعت این سدان کوپه نیز 248 کیلومتر برساعت است و یک مدل معمولی محسوب نمی شود. این یعنی در کمتر از 4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتربرساعت می رسد.

استون مارتین

در بحث طراحی ظاهری  شباهت کاملی با نسخه احتراقی Rapide داشته و تنها برخی خطوط آبی رنگ به جهت نشان دادن الکتریکی بودن این مدل به کار گرفته شد. در فضای داخل کابین پوشش آلکانترا به چشم می خورد و صفحه نمایش های دیجیتالی در بخش سرعت سنج و قسمت کنسول میانی به کار گرفته شده است.

استون مارتین تایید کرد که تنها 155 دستگاه از Rapide E به تولید می رسد. قیمت هر دستگاه مشخص نشده اما انتظار می رود نسبت به نسخه استاندارد 200 هزار دلاری بیشتر باشد. پیش بینی می شود شرکت استون مارتین در آینده نزدیک محصولات الکتریکی بیشتری را به سبد محصولات خود بیافزاید.

بریتانیایی ها سخت در تلاش هستند تا بهترین ها را به مشتریان خاص خود ارائه دهند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا