خودروهای جدید

معرفی بهترین خودروهای هیدروژنی جهان

خودروهای هیدروژنی مانند خودروهای تمام الکتریکی، هنوز راه طولانی در پیش دارند و کمپانی‌ها علاقه‌ای به تولید آن‌ها ندارند. به هر روی از پیشگامان موفق این صنعت می‌توان به بی‌ام‌و سری 7 و حتی هامر H2 اشاره کرد. قصد داریم در این مطلب خودروهای هیدروژنی‌ را معرفی کنیم که کمتر اسم آن‌ها به گوشتان خورده است و به عنوان نسل جدید خودروهای هیدروژنی شناخته می‌شوند.

با قاطعیت می‌توان گفت در حال حاضر تویوتا میرای پرچمدار خودروهای هیدروژنی تولید انبوه است. تویوتا میرا با ظرفیت کامل هیدروژن می‌تواند مسافت 502 کیلومتر را طی کند. سرعت این خودرو با سوخت هیدروژنی  به 178 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

خودروهای هیدروژنی

خودروی تمام هیدروژنی هوندا نیز کلریتی نام دارد که در ابتدای سال 2017 تولید آن آغاز شده. مدت زمان لازم برای سوخت گیری مجدد هوندا کلریتی، ۳ تا ۵ دقیقه است. این اتومبیل با یکبار شارژ کامل می‌تواند مسافت ۶۴۳ کیلومتر را طی کند.

832852 427 169 153

آئودی نیز از کانسپت H-tron خود به تازگی رونمایی کرده است. طبق گفته آئودی، تولید این کانسپت به زودی آغاز می‌شود. این خودرو می‌تواند 598 کیلومتر را طی کند و رکورد صفر تا یکصد کیلومتر آن نیز 7.1 ثانیه برآورد می‌شود.

خودروهای هیدروژنی

کمپانی آلمانی مرسدس نیز به تازگی تایید کرده است در فکر تولید مدل GLC با سوخت تمام هیدروژنی است. گفته می‌شود پیشرانه پیل سوختی این خودرو به همراه نیروی برق کار خواهد می‌کند؛ با این حال به عنوان یک خودروی هیدروژنی شناخته می‌شود.

832854 594 495 197

مرسدس بنز GLC F-Cell ابتدا در بازار آلمان عرضه شده و سپس به بازار انگلستان فرستاده شود. با طوفانی که مرسدس بنز با این مدل به پا کرده، پیش‌بینی می‌شود این خودرو به رقیب جدی برای تویوتا میرای و هوندا کلاریتی تبدیل شود. گفتنی است کانسپت‌های هیدروژنی شرکت‌های لکسوس، BMW و فورد نیز در راه هستند که تا سال 2020 رونمایی و قابل استفاده خواهند بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا