خودروهای جدید

معرفی فراری 488 پیستا

فراری 488 پیستا یک نمونه خاص از فراری 488 است که تمرکز طراحان آن بر افزایش توانایی‌های فنی و حرکتی آن بوده است که باید این خودرو را در ادامه راه فراری 430 اسکودریا و 458  اسپشیاله دانست. این خودرو در باطن خود ترکیبی از ویژگی‌‌های دو نسخه خاص دیگر 488 یعنی نمونه چلنج و GTE racer را دارد که شامل موتور بسیار پر توان و چابک است که قطعاتی از تیتانیوم در آن استفاده شده است و می‌توان ردپای حضور فیبرکربن را در منیفولد هوای آن دید. ضمن اینکه توربوشارژر دو پیچه آن نیز بهینه‌سازی شده و به این ترتیب توان این پیشرانه افزایش پیدا کرده است.

03 7

توان این موتور 3.9 لیتری به 710 اسب بخار و گشتاور آن به 770 نیوتن متر رسیده است که از طریق یک گیربکس 7 سرعته دوکلاچه خودکار به محور عقب منتقل می‌شود. این توان در مقایسه با وزن 1385 کیلوگرمی آن، فراری پیستا را در رده بالای سوپر‌اسپرت‌های فعلی قرار می‌دهد به نحوی که شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو در حدود 2.85 ثانیه اعلام شده است و سقف سرعت آن نیز به 337 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

01 7

فراری 488 پیستا دارای سامانه Ferrari Dynamic Enhancer بوده که با کنترل روی ترمزها، از لغزش خودرو به بغل در سرعت‌های زیاد حین پیچیدن جلوگیری خواهد کرد. نشانه‌های دنده در این خودرو روی فرمان و در قسمت بالای آن قرار دارد که با چراغ‌های قرار گرفته روی آن، تعویض دنده را به اطلاع راننده رسانده و دنده فعلی را نمایش می‌دهد. قیمت این خودرو 252,765 پوند انگلستان اعلام شده است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا