خودروهای جدید

کراس اوور برقی City K-ZE رنو معرفی شد

یکی از شرکت های فعال صنعت خودروسازی، کمپانی فرانسوی رنو است که چند سال قبل با شرکت نیسان-میتسوبیشی ژاپن ادغام شده است. این برند فرانسوی به تازگی در نمایشگاه بین المللی شانگهای 2019 از کراس اوور کوچک برقی City K-ZE رونمایی کرد.

این محصول قرار است در سال جاری به بازار چین راه پیدا کند. اگر به طراحی این مدل توجه کنید شباهت نزدیکی به کوئید پرحاشیه دارد و به نوعی باید آن را نسخه تمام الکتریکی کوئید به حساب آورد. البته طراحی بروزرسانی شده برای آن در نظر گرفته شده اما به هر حال طراحی City K-ZE به کوئید چند سال قبل نزدیک است.

City K-ZE

نسخه الکتریکی رنو کوئید معرفی شد

احتمالا رنو برنامه ای برای عرضه در اروپا این مدل خواهد داشت و تنها به بازار چین بسنده نمی کند. سخنگو رنو اظهار داشت که کمپانی در حال بررسی برای عرضه City K-ZE در مناطق مختلفی از جمله اروپاست. این مدل در نسخه مفهومی دارای محدوده حرکتی 250 کیلومتری با هر بار شارژ بود و مشخص نیست City K-ZE اصلی خود با هر بار شارژ چه مسافتی به حرکت درمی آید.

City K-ZE

البته باتوجه به تریم و ساختار در نظر گرفته شده توسط رنو، کراس اوور تمام الکتریکی City K-ZE یک محصول اقتصادی خواهد بود و با قیمت پایینی در چین به فروش می رسد. در کابین داخلی شباهت فاحشی با کوئید دارد و یک صفحه نمایش بزرگ با بخش سرعت سنج دیجیتالی نیز به کار گرفته شد. تریم اگرچه سنخیتی با یک مدل تمام الکتریکی ندارد اما برای کاهش قیمت یک مدل مطلوب تلقی می شود.

رنو-میتسوبیشی – نیسان این مدل را با سرمایه گذاری مشترکی که با دانگ فنگ خواهند داشت این محصول را به تولید می رسانند و در چین عرضه خواهند کرد. این شرکت با هدف تولید 550 هزار دستگاه اتومبیل الکتریکی در چین تا سال 2022، برنامه بزرگی در سر دارد. بی شک City K-ZE کمک شایانی خواهد بود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا