خودروهای جدید

تویوتا از کراس اوور الکتریکی C-HR برای چین رونمایی کرد

یکی از کراس اوورهای جذاب و مهیج شرکت تویوتا بی شک C-HR است که چند سالی از حضور آن در بازارهای مختلف می گذرد. به تازگی طی نمایشگاه شانگهای 2019 از مدل الکتریکی این کراس اوور رونمایی شد.

البته نسخه الکتریکی C-HR از طراحی نسبتا متفاوتی برخوردار است و تنها برای بازار چین در نظر گرفته شد. این کراس در کنار مدل Izoa که ویژه چین طراحی شده، معرفی شده است.

هر دو مدل با سرمایه گذاری مشترک تویوتا-GAC در چین به تولید می رسند. به گفته تویوتا C-HR از سال 2020 برای فروش در چین عرضه می شود. این خودرو همراه با کرولا الکتریکی روی پلتفرم TNGA به تولید می رسد. متاسفانه ژاپنی ها اطلاعاتی درباره مدل ارائه ندادند اما بعید به نظر می رسد در بحث فناوری چندان متفاوت از نسخه اصلی C-HR محسوب شود.

تویوتا C-HR هم الکتریکی شد

تویوتا C-HR

اگرچه در بحث پیشرانه یک موتورالکتریکی برای آن در نظر گرفته خواهد شد. تا 5 سال آینده ژاپنی ها بیش از 10 مدل الکتریکی برای بازار چین معرفی و عرضه می کنند که C-HR الکتریکی تنها یکی از مدل ها است. تا به حال C-HR در مدل هیبریدی/بنزینی وارد بازارهای گوناگونی شد و نسخه الکتریکی از آن عرضه نشد.

بنابراین باتوجه به هیبت جذاب و ویژگی های قابل توجه، بی شک مورد نظر طرفداران قرار می گیرد. همانند دیگر مدل های الکتریکی در بخش سرعت سنج شاهد صفحه دیجیتالی هستیم. این خودرو همچون مدل استاندارد دارای نمایشگر دیجیتال 8 اینچی لمسی در بخش کنسول میانی است. تویوتا در کنار این مدل چند نسخه هیبریدی از Rav4، کرولا و برخی دیگر را به نمایشگاه شانگهای برده تا آنها را به نمایش بگذارد.

شرکت های مختلف صنعت خودروسازی سعی دارند محصولات الکتریکی متعددی برای بازار بزرگی چون چین در نظر گیرند. به هر حال جهت کسب اطلاعات تکمیلی باید تا اواخر سال جاری منتظر ماند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا