خودروهای دست دوم و کار کرده

نگاهی کوتاه به هایلوکس 2016 ؛ گران ترین پیک آپ بازار ایران

جواهر شرقی

نیم نگاهی به تغییرات این نسل و آپشن های آن:

اگر از ظاهر زیبا و خشمگین هایلوکس جدید بگذریم با خرید این پیک آپ، به روزترین تکنولوژی های تویوتا انتظار شما را خواهند کشید. تجهیزاتی مانند کنترل جامع ترمز از جمله VSC، EBD، ABS و کنترل پایداری تریلر TSC به همراه ایربگ های پرده ای، جلو و عقب به صورت پایه در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

هایلوکس 2016
هایلوکس 2016

با پرداخت پول بیشتر رنگ صندلی ها و کیفیت چرم آن تغییر خواهند یافت، هم چنین قطعات پلاستیکی که در ساخت داشبورد به کار گرفته شده است و الحق هم کیفیت خوبی دارند با قطعات چوبی جایگزین خواهند شد.
مانیتوری که در وسط داشبورد خودنمایی می کند به جدیدترین سیستم سرگرمی تویوتا مجهز است و ورودی های USB،AUX  و کنترل سیستم ناوبری به همراه کنترل سیستم صوتی از طریق آن میسر خواهد بود.
با استفاده از خفه‌کن‌های جدید و به کار گیری فوم برای درز های اتاق، صدای موتور و خیابان نسبت به نسل قبلی کمتر به داخل کابین نفوذ کرده و همچین با بهره گیری از سیستم تعلیق جدید که نمونه بهینه‌سازی شده مدل تاکوما است وکشیده تر شدن اتاق در حدود 12 سانت، که در سه مدل تک کابین، تک کابین کشیده و دو کابین عرضه می شود راحتی و آسایش بیشتری را در این نسل تجربه می‌کنید.

هایلوکس 2016
هایلوکس 2016

قوای محرکه:

کاهش وزن پیشرانه در کنار افزایش راندمان احتراق و هم‌چنین کاهش اصطکاک قطعات مکانیکی موتور باعث شده اند تا پیشرانه 2TR-FE علاوه بر افزایش قدرت خروجی موتور، کاهش مصرف سوخت را هم به همراه داشته باشد.
نوآوری های تویوتا در این پیشرانه استفاده از سیستم متغیر باز و بسته شدن سوپاپ ها، پمپ روغن جدید و استفاده از آلیاژ جدید در یاتاقان ها است که در نهایت موجب شدند این موتور در مقایسه با نسل قبل با مصرف 10 درصد سوخت کمتر عدد 10.7 لیتر را برای مصرف سوخت ترکیبی جاده و شهر در 100 کیلومتر ثبت کند.
هایلکوس جدید مثل همیشه با طیف وسیعی از موتورهای بنزین سوز و دیزلی وارد کارزار شده است به نحوی که سه مدل بنزین سوز و چهار مدل دیزلی برای مشتریان قابل سفارش هستند که همگی 4 سیلندر خطی هستند به جز یک نمونه 6 سیلندر خورجینی بنزینی که توانایی تولید 278 اسب بخار و 376 نیوتن متر گشتاور که تویوتا برای عاشقان قدرت بیشتر کنار گذاشته است.

هایلوکس 2016
هایلوکس 2016

گیربکس های جدید بروز رسانی شده اند و نسبت دنده ها تغییر کرده اند و ثمره آن افزایش 10 درصد قدرت بیشتر دنده 1 در گیربکس 5 سرعته دستی شده است و گیربکس 6 سرعته اتوماتیک آن بسیار هوشمند عمل می کند و یکی از جدیدترین نوآوری های آن استفاده از سوئیچی است که گشتاور مناسب برای راه افتادن خودرو تنظیم و از شتاب ناگهانی جلوگیری می‌کند.

مدل هایلوکس 2016 موجود در ایران

در حال حاضر این پیک آپ زیبا در کشورمان با موتور بنزین سوز 2.7 لیتری با کد 2TR-FE و با قدرت 160 اسب بخار و 246 نیوتن‌متر عرضه می‌شود، که تمامی این گشتاور در دور موتور 3800 در‌دقیقه قابل دسترس است. گیربکس های مدل های وارده شده 5 سرعته اتوماتیک و دستی هستند.

نام خودرو: تویوتا هایلوکس 2016، دو کابین

نوع‌موتور 2TR-EF/ تویوتا
حجم‌موتور(cc) 2694
تعداد سیلندر/سوپاپ 4/16
حداکثر قدرت(hp)@دوردردقیقه 160
حداکثر گشتاور (Nm)@دوردردقیقه 246
گیربکس 5 سرعته دستی
محور متحرک دو دیفرانسیل
ظرفیت مخزن سوخت(L) 80
مصرف سوخت ترکیبی (L/100km) 10.4
حداکثر سرعت (Km/h) 170
طول×عرض×ارتفاع (mm) 5,350 X  1,855 X  1,820
فاصله بین دو محور (mm) 3,085
قیمت: مدل 2016 – 40 هزارکیلومتر کارکرد 800  میلیون تومان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا