خودروهای دست دوم و کار کرده

نگاهی به مشخصات وانت‌های ماندگار در تمام دوران

در این مطلب قصد داریم تا ویژگی‌های برجسته محبوب‌ترین وانت‌های ماندگار تمام دوران را برای شما معرفی کنیم. مشخصه‌های منحصر به‌فردی که باعث شده این خودروهای تجاری محبوب در یک قرن اخیر با بیشترین فروش در بازار مواجه شوند و با تیراژ بالای تولید در سال، لقب بهترین بارکش‌ها را از آن خود کنند. در ادامه مطلب 8 وانت پرفروش و موفق عصر حاضر را بررسی خواهیم کرد و برای شما از راز موفقیت آن‌ها خواهیم گفت.

جیپ Comanche مدل 1987

8 5

هنگامی که این خودرو به بازار آمد، کارآمدی خودروهای جان سخت و دو دیفرانسیل جیپ در کلاس خودروهای SUV بر همگان مشخص بود. وانت‌های جیپ با نام گلادیاتور بیش از 25 سال در بازار فروخته شد. اما Comanche سرآمد همه وانت‌های جیپ از انظر امکانات و سواری بود. انتظار دوستداران این وانت این است که دوباره کرایسلر با روی کار آوردن این وانت که حالا بر پایه جیپ رانگلر ساخته می‌شود، در بازار وانت‌های سال 2019 شگفتی خلق کند. این خودرو یکی از وانت‌های ماندگار است.

دوج رم 1999

7 1

کرایسلر زمانی که در سال 1994 وارد این بازار شد، نمی‌توانست به مدل RAM کم توجهی کند. به همین علت وانتی خوش تیپ با شاخصه‌های زیبایی برجسته از وانت‌های محبوب سال‌های گذشته این مدل را راهی بازار کرد. کابین راحت و جادار که بعدها مدل دوکابین آن نیز وارد بازار شد، از نکات مثبت این مدل از RMA بود. سرانجام از این وانت در سال 1999حدود نیم میلیون دستگاه فروش رفت که باعث شد این وانت به برترین پیکاپ قبل از عصر جدید تبدیل شود.

دوج رم 2016

6 6

باز هم وانت رم اما اینبار در سال 2016. این وانت گرچه از سال 2009 در ظاهر خود تغییرات زیادی را ندیده است، اما می‌توان تجربه 90 سال ساخت وانت دوج را در ماحصل آن مشاهده کرد. سال 2016 برای رم یک سال موفق محسوب می‌شود چرا که این کمپانی توانست در این سال به فروش 489 هزار دستگاه دست یابد و به عنوان سومین وانت پرفروش آمریکا شناخته شود. این خودرو یکی از وانت‌های ماندگار است.

شورلت سری 3000 مدل 1950

وانت‌های

رانندگی قابل اطمینان و سواری نرم این خودرو آن هم برای صنعت فروپاشیده بعد از جنگ جهانی برای شورلت دستاورد بسیار مهمی بود. تولید این خودرو در دیترویت آغاز شد و توانست با کنار زدن کامیون و وانت‌های محبوب روسی در آن زمان، تولیدی بیش از 494 هزار دستگاه را تجربه کند. برای درک بهتر این میزان فروش بد نیست بدانید که جمعیت آن زمان آمریکا نصف امروز بود که این میزان فروش برای شورلت باعث شد تا جان دوباره‌ای به این برند تزریق شود.

تویوتا هایلوکس 1997

4 16

موفقیت هایلوکس علاوه بر بازار آمریکا، در خاورمیانه و کشورهای آفریقایی نیز زبانزد خاص و عام است. گرچه در آن زمان تویوتا تاکوما هم در بازار حضور داشت، اما هایلوکس با ابعادی متوسط و آپشن‌های جدید با سایر وانت‌های بازار متمایز بود. محبوبیت این خودرو تا حدی بود که تویوتا توانست در حدود 500 هزار دستگاه از این خودرو تنها در آفریقای جنوبی به فروش برساند. این خودرو یکی وانت‌های ماندگار محسوب می‌شود.

شورلت سیلورادو 2005

3 20

اوایل دهه 2000 میلادی برای صنعت خودروی آمریکا یک برهه زمانی خاص محسوب می‌شد. چرا که با شروع فروپاشی اقتصادی سرمایه‌داران، کیفیت در خودروها نیز رو به زوال بود. اما در آن زمان نیز شما همچنان می‌توانستید یک وانت باکیفیت و متناسب با نیاز خود خریداری کنید. سیلورادو تنها وانت محبوب آن روزها توانست بیش از 700 هزار دستگاه در سال فروش داشته باشد تا بتوانیم امروزه به عنوان یک رکورد در قرن 21 از آن یاد کنیم.

فورد سری F در سال 2004

وانت‌های

فروش وانت‌های فورد در قرن 21 همواره در مبحث تیراژ خودروهای تولیدی یک رکورد محسوب می‌شود. در حال حاضر بیش از یک دهه است که از نظر میزان فروش وانت‌های سری F رکورددار این بازار هستند. اما تغییرات بنیادین که باعث شد وانت‌های فورد جدید با این میزان فروش مواجه شوند، اصلاح کامل ظاهر خودرو، استفاده از آلومینیوم در ساخت بدنه و همچنین امکانات بی‌شمار این وانت بود که در سال 2004 باعث شد از این وانت در حدود 939 هزار دستگاه به فروش برسد.

شورلت C/10 Stepside

وانت‌های ماندگار

موفقیت وانت‌های شورلت در انتهای دهه 70 میلادی با روی کار آمدن سری C و K وانت‌های شورلت تا انتهای دهه 80 کاملا تضمین شده بود. پیکاپی مدرن با ابعادی غول آسا که برای کاربردهای تجاری و حتی شهری بسیار مناسب بود. اما مدل 1978 نقطه عطفی برای وانت‌های آن زمان بود که با پیشرانه قوی و همچنین کارایی بسیار بالا توانست فروشی بیش از 1.3 میلیون دستگاه را در آن سال نصیب کمپانی شورولت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا