اطلاعات مسابقات

پيروزي بلا منازع هميلتون و مرسدس بنز در مسابقات فرمول يك فرانسه 2019

فرانسه ميزبان مسابقات فرمول يك فرانسه در فصل 2019 به مرحله هشتم بود و تيم هاي حاضر به شدت در مسابقات تلاش مي كردند كه در صدر جدول قرار گيرند. تيم مرسدس بنز به رانندگي پتروناس و لوئيس هميلتون در مسابقات فرمول يك فرانسه 2019 شگفتي آفريدند. والتري بوتاس كه به تيم مرسدس بنز تعلق داشت در رده دوم جدول قرار گرفت.برای کسب اطلاعات بیشتر با موتوراویل (Motoroil) همراه باشید.

از سال ۲۰۰۳ تاکنون فرمت این دوره کیفیت سنجی چندین بار تغییر کرده‌ و بارها و بارها قوانين بروز رساني شده و تغيير كرده تا بر هيجان مسابقات افزوده شود.

مسابقات گرندپری فرمول يك 2019 فرانسه با شگفتي هاي بسيار زيادي به پايان رسيد و لوئيس هميلتون از تيم مرسدس بنز برنده مسابقه بود و بوتاس و لكرك در رتبه هاي دوم و سوم قرار گرفتند.

مسابقات-فرمول-يك

چارلز لکلرک، مکس وشتاپن و سباستین فتل بعد از همیلتون و بوتاس در رده هاي سوم تا پنجم گرندپري فرانسه جا خوش كردند. تيم فراري علي رغم اين كه راننده كهنه كاري را داشت ولي نتوانست مقام قهرماني را كسب كند و حتي با توجه به جايگاه و مقام هفتمي هم نتوانست بيشتر از آن به رده هاي اول جدول صعود كند.

بنابراين موفقيت و پيروزي تيم مرسدس بنز تا فصل بعدي ادامه خواهد داشت و همچنان رقيب بلامنازع تيم فراري باقي خواهد ماند.  قاره اروپا دارای طرفداران بسیاری در مسابقات فرمول یک دارد و بازار اصلی اين نوع مسابقات محسوب مي شود و بسياري از طرفداران مسابقات را دنبال مي كنند.

از آن جايي كه خودروي سباستين فتل با مشكلات فني روبرو شد بنابراين اين قضيه موجب شد كه راننده آلماني فراري در نهايت به كسب مقام هفتمي رضايت دهد.

رانندگي بي نظير رانندگان تيم مرسدس را نبايد ناديده گرفت كه در اين فصل به پيش تاختند. راننده لكرك كه در فصل هاي قبلي نسبت به فتل بهتر عمل مي كرد در اين فصل نسبت به هم تيمي خود بالاتر قرار گرفت.

حداکثر قدرتی که در طول تاریخ مسابقات به دست آمده ۱۲۴۰ اسب بخار در پیست مسابقات توسط موتور بی ام دبلیو توربو در دهه ۱۹۸۰ بوده وزمانی که فرانسوی‌ها در سال ۱۹۰۶ نخستین گرند پری را برگزار کردند، فکرش را نمی‌کردند که به مسابقه بزرگی تبدیل شود و اكنون به قدري معروف شده كه همگان شب و روز مسابقات را دنبال مي كنند و نتيجه را لحظه به لحظه دنبال مي كنند.

مسابقات-فرمول-يك

مسابقات فرمول يك

فرمول یک به کلاسی از خودروها گفته می‌شود که تک نفره و به اصطلاح چرخ بدون پوشش ماشين هاي عادي هستند و با سرعت بسيار زيادي در مسابقات به پيش مي روند تا رده بندي مشخص شود.

بالاترین رکورد سرعت برای جوانی بيست و هفت ساله به اسم ویلیامز با ماشینی از شرکت مرسدس بنز با سرعت ۳۷۸ کیلومتر بر ساعت ثبت شده و اين جوان در دوره هاي بعدي نيز خوش درخشيده است.

از آنجا که در اوایل دهه ۱۹۹۰، شکل‌گیری تیم‌ها و وضعیت آن‌ها به سرعت تغییر می‌کرد ، بنابراين شركت برگزاركننده مسابقه تصميم گرفت كه مقررات را سازمان دهي كند .در صورتی که راننده‌ای در دقایق آخر پیش از شروع با مشکلی مواجه شود، می‌تواند مسابقه را از اول خط شروع كند و دوباره به مسابقه برگردد.

راننده تیم هاس ، رومن گروژان كه در پيست هاي كشور خود پيشتاز ميدان بود نيز در اين مسابقه كارنامه موفقي نداشت به ناچار از مسابقه خارج شد. او در نهايت به رتبه شانزدهم دست يافت و بنابراين با دست پر ه كشور خود بازگشت.

تيم ويليامز علي رغم تغييرات بسيار زياد، بدون نتيجه قابل توجهي از رقابت ها كناره گرفت. حالا بايد عملكرد اين تيم را در مسابقات بعدي بايد سنجيد. مقررات این مسابقات شامل شماری محدودیت‌ها و شرایطی است که خودروها باید از آن پیروی کنند و در غير اين صورت از مسابقات كنار گذاشته خواهند شد.

همه راننندگان بلا استثنا بايد از اين قوانين پيروي كنند. چراغ بالای میدان با خاموش شدن چراغ‌های قرمز علامت شروع مسابقه است و رانندگان با روشن شدن چراغ مسابقه هيجان و سرعت را با قدرت هر چه شروع مي كنند.

برای ورود یک تیم به مسابقات جهانی قهرمانی فرمول یک ۴۷ میلیون دلار باید به صورت پیش پرداخت به شركت ماشين هاي مسابقه اي پرداخت شود که این مبلغ در زمان فصل مسابقه به تیم بازگردانده مي شود و فقط مبلغ وروديه براي شركت در مسابقات است كه پرداخت آن لازم و اجباري است و در غير اين صورت رانندگان هرگز نمي توانند در مسابقات شركت كنند.

مایکل شوماخر رکورد دار مسابقات فرمول يك

مایکل شوماخر دارای رکود در قهرمانی مسابقات رانندگی است و به قدري معروف است كه معروفيت او جهاني شده و حتي كساني كه مسابقات فرمول يك را دنبال نمي كنند او را مي شناسند.

مسابقات فرمول یک

به قول خودش زماني كه رانندگان ترمز مي كنند او به پيش مي تازد و گاز مي دهد و به همين دليل است كه هميشه در صدر جدول قرار مي گيرد و پيش تاز مسابقات فرمول يك است و همه مردم دنيا او را بخاطر قرار گرفتن در صدر جدول بخوبي مي شناسند. در طول مسابقه رانندگان می‌توانند تايرهاي معيوب و خراب را تعويض كنند تا ماشين بتواند با سرعت هر چه تمام تر به پيش برود و با مشكل فني مربوط به تايرها مواجه نشود.

لوئیس همیلتون از تیم مرسدس در گرندپری فرمول یک فرانسه ۲۰۱۹ در مدت  ۱ ساعت و ۲۴ دقیقه و ۳۱/۱۹۸ ثانیه به پيروزي دست يافت و والتری بوتاس فنلاندی با اختلاف ۱۸/۰۵۶ ثانیه در رده دوم قرار گرفت و چارلز لکلرک نیز با ۱۸/۹۸۵ ثانیه اختلاف به رده سومي رضايت داد.

راننده فراري، سباستین فتل به عنوان سريع ترين راننده دور مسابقات شناخته شد. در نخستین مسابقه ۳۲ خودرو شركت كرده بودند که در مسیری به مسافت ۱۰۴ کیلومتر در نزدیکی لمان برگزار شد و دو روز به طول انجامید و يك مسابقه سراسر هيجان و شگقتي بود كه طرفداران را شگفت زده كرده بود.

پیشنهاد سردبیر:گزارشی از مرحله دوم گرندپری فرمول یک بحرین

مسابقات فرمول یک در طول تاریخ تحولات و تغییرات بسیاری را شاهد بوده‌است و در طول تاريخ فراز و نشيب هاي زيادي را متحمل شده و قوانين آن بارها و بارها تغيير كرده است. سازندگانی که تمایل به حضور در فرمول یک دارند از میان تیم‌های موجود یکی را انتخاب کنند و تا به انتها با راننده مشخص شده كار مي كنند تا او به موفقيت دست يابد.

عملکرد خودروها تا حدود زیادی به چرخ‌ها، فنربندی، الکترونیک، آیرودینامیک خودرو بستگی دارد و اين عوامل در پيروزي و موفقيت يك راننده هم تاثير به سزايي دارد. این شرایط باعث درهم شدن شماره‌هاي رانندگان شد، تا اینکه در سال ۱۹۹۶ سیستم جدید برای این منظور استفاده شد كه تاثير به سزايي در نتيجه مسابقات داشت و از آن موقع تا كنون از اين سيستم استفاده شده است.

لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و سباستین فتل به ترتیب با ۱۸۷ و ۱۵۱ و ۱۱۱ امتیاز در رده‌های اول تا سوم به چشم مي خورند و در جدول تيم ها نيز تيم مرسدس بنز AMG، پتروناس با 338 امتياز در صدر جدول و فراري و رد بول با 198 و 136 امتياز در رده هاي بعدي قرار دارند.

جدول رده بندي تيمي

رتبه تيم امتياز
1 مرسدس AMG پتروناس 338
2 فراري 198
3 رد بول 136
4 مك لارن 39
5 رنو 36
6 ریسینگ پوینت 19
7 آلفا رومئو 17
8 تورو روسو 17
9 هاس 16
10 ويليامز 0

 جدول رده بندي رانندگان

رتبه راننده امتياز
1 لوئیس همیلتون 187
2 والتری بوتاس 151
3 سباستین فتل 111
4 مکس وشتاپن 100
5 چارلز لکلرک 87
6 پیر گسلی 36
7 کارلوس ساینز 26
8 دنیل ریکیاردو 22
9 کیمی رایکونن 17
10 کوین مگنوسن 14

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا