برندهای دوچرخه

با شرکت دوچرخه‌سازی رودمستر آشنا شوید

رودمستر یکی از برندهای دوچرخه‌سازی در ایالات متحده آمریکا است. در ژانویه 2011 پسیفیک سایکل که شرکت‌ تابعه صنایع کانادایی دورل محسوب می‌شود، برند رودمستر را خریداری کرد.

سال‌های اولیه

برند رودمستر اولین بار در سال 1936 و توسط شرکت کلیولند ولدینگ ایجاد شد. در سال 1936 دوچرخه رودمستر دوچرخه‌ای سنگین وزن با قاب فولادی و تایرهای ضخیم بود. سال بعد از آن مدل سوپریم از این دوچرخه روانه بازار شد. ویژگی‌های جدید به‌کار رفته در این مدل از جمله چرا‌غ‌های جلو و زانویی انعطاف‌پذیر، آن را به مدلی مورد پسند کلکسیونرهای دوچرخه تبدیل می‌کرد.

سال‌های پس از جنگ

در سال 1950 کمپانی AMF خطوط دوچرخه سازی رودمستر را از شرکت کلیولند ولدینگ خریداری کرد. در سال 1953 این شرکت خط تولید دوچرخه‌ها را از کارخانه آن در کلیولند به کارخانه‌ای در آرکانزاس انتقال داد تا تولید این دوچرخه‌ها را کاملا مکانیزه کند. در حالت کلی دوچرخه‌های تولید شده در این کارخانه علی‌رغم مکانیزه بودن و به تولید انبوه رسیدن، کیفیت پایین‌تری نسبت به گذشته داشتند.

شرکت AMF در طول دهه 1970، تنوع دوچرخه‌های تولیدی را افزایش داد. دوچرخه‌های بی‌ام‌ایکس و دوچرخه‌های ورزشی، از جمله دوچرخه‌های تولید شده در این دوره بودند. طی دهه 1970 جدال مالی میان کاخانه تولید کننده و شرکت‌های تابعه آن، باعث کاهش کیفیت دوچرخه‌های تولیدی گردید؛ به طوری که دوچرخه‌های رودمستر در بین مردم به عنوان دوچرخه‌هایی بی‌کیفیت شهرت یافتند. طی دهه‌های 1970 و 1980، این برند نیز همچون دیگر شرکت‌های تولیدکننده دوچرخه به شدت مجبور به رقابت با دوچرخه‌های ارزان وارداتی بود.

پایان راه

در دهه 1990، افزایش محبوبیت دوچرخه‌های کوهستانی بین عموم مردم باعث افزایش تقاضای دوچرخه‌های کوهستانی رودمستر و در نتیجه بیشتر شدن فروش آن‌ها شد؛ تا جاییکه این کمپانی برای تامین دوچرخه مورد نیاز، کارخانه‌ای را در ایلینوی بنا کرد. با این وجود افزایش واردات دوچرخه‌های ارزان‌قیمت، منجر به کاهش مجدد فروش رودمستر شد. تا اینکه در نهایت در سال 1999 تولید دوچرخه‌های رودمستر در ایالات متحده متوقف شد و این برند به شرکت پسیفیک سایکل فروخته شد. امروزه این شرکت به تولید انبوه دوچرخه‌های برند Roadmaster در چین و تایوان مشغول است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا