مقایسه خودروها

مقایسه پژو 207 با دنا پلاس دو محصول سدان ایران‌خودرو

مقایسه پژو 207 با دنا پلاس؛ دو محصول سدان ایران‌خودرو را با ما همراه باشید.ایران‌خودرو دو خودروی پژو 207 و دنا پلاس را که از سری محصولات سدان این شرکت خودروساز هستند در سال 95 معرفی کرد.

ازاین‌رو می‌توان گفت که این دو محصول، خودروهای تقریباً جدیدی هستند که ایران‌خودرو آن‌ها را عرضه نموده است؛ اما ازآنجایی‌که این دو خودرو در بازه قیمتی مشابهی قرار دارند قصد داریم به مقایسه پژو 207 با دنا پلاس بپردازیم.

 مقایسه پژو 207 با دنا پلاس

با مشخصات، نوع طراحی، ویژگی و امکانات هر یک از خودروهای پژو 207 صندوق‌دار و دنا پلاس آشنا شوید.

خودرو پژو 207

پژو 207
پژو 207

همان‌طور که می‌دانید طراحی کابین خودرو 206 صندوق‌دار به‌گونه‌ای بود که فضای زیادی را در اختیار علاقه‌مندان به این خودرو قرار نمی‌داد بنابراین ایران‌خودرو پژو 207 صندوق‌دار را طراحی کرد تا خانواده‌هایی که به فضای بیشتری در داخل کابین خودروی خود نیاز دارند، به سمت خرید این خودرو کشیده شوند.

درواقع هدف ایران‌خودرو از طراحی و تولید پژو 207 صندوق‌دار، ساخت خودرویی با فضای داخلی بیشتر، طراحی مدرن‌تر و همچنین امکانات بیشتر نسبت به خودروی 206 صندوق‌دار بود؛ بنابراین می‌توان گفت که پژو 207 صندوق‌دار نمونه ارتقا یافته 206 صندوق‌دار است.

طراحی پژو 207

به نظر می‌رسد که ایران‌خودرو برای طراحی پژو 207i صندوق‌دار از نسخه هاچبک 207 الهام گرفته است چراکه هر دو خودروی 207i صندوق‌دار و هاچبک 207 کاملاً مشابه یکدیگر هستند و تنها تفاوتی که بین آن‌ها وجود دارد، صندوق‌دار بودن خودروی پژو 207i است. البته تنها، مدل 207i صندوق‌دار نیست که مشابه با هاچبک 207 طراحی‌شده بلکه طراحی کابین خودرو پژو 207 صندوق‌دار نیز مشابه طراحی کابین هاچبک 207 است.

البته برخی‌ها معتقدند که پژو 207i صندوق‌دار مشابه پژو 206 صندوق‌دار است درصورتی‌که طراحی این دو خودرو در برخی از جوانب با یکدیگر متفاوت است برای مثال طراحی چراغ‌های جلو و عقب، رینگ‌ها، آینه‌های جانبی، سپرها و کاپوت در هر یک از این دو خودرو منحصربه‌فرد است.

طراحی کابین پژو 207

درون کابین پژو 207 صندوق‌دار یک نمایشگر 7 اینچی لمسی قرارگرفته که ورود‌های هوا نیز در زیر این نمایشگر قرار داده‌شده‌اند. به نظر می‌رسد ایران‌خودرو در طراحی کابین پژو 207 صندوق‌دار کمی خلاقیت به خرج داده است چراکه برای خارج کردن طراحی کابین این خودرو از حالت یکنواخت و خسته‌کننده، از تزئینات نقره‌ای‌رنگ استفاده کرده است.

باوجوداینکه پژو 207 صندوق‌دار نسخه ارتقا یافته پژو 206 است و به‌نوعی باهدف افزایش فضای داخل کابین نسبت به خودرو پژو 206 صندوق‌دار طراحی‌شده اما بازهم نسبت به خودرو دنا پلاس از فضای کمی در داخل کابین برخوردار است؛ بنابراین اگر به فضای داخلی بیشتری درون خودرو خود نیازمندید، دنا پلاس نسبت به پژو 207 صندوق‌دار گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

تجهیزات رفاهی و آپشن‌های پژو 207

پژو 207
پژو 207

تجهیزات رفاهی و آپشن‌های پژو 207 شامل:

 • ایموبلایزر
 • سنسور پارک عقب
 • قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده
 • قابلیت تا شوندگی صندلی‌های عقب
 • تهویه مطبوع اتوماتیک
 • دوربین دید عقب
 • سیستم صوتی همراه با 4 بلندگو و 2 توئیتر
 • کروز کنترل
 • چراغ دیلایت

تجهیزات پژو 207

خودرو پژو 207 صندوق‌دار دارای موتور TU5 بوده که از حجم 1.6 لیتری و 4 سیلندر برخوردار است ازاین‌رو قادر است 105 اسب بخار قدرت و 142 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این خودرو دارای جعبه‌دنده اتوماتیک بوده که از ایراداتی برخوردار است و همین مسئله موجب شده تا دارندگان این خودرو در کیلومترهای پایین با دردسر مواجه شده و متحمل هزینه‌های سنگینی بشوند.

خودرو دنا پلاس

دنا پلاس
دنا پلاس

زمانی که ایران‌خودرو، دنا را طراحی و تولید کرد با انتقاداتی نظیر شباهت زیاد این خودرو به سمند روبه‌رو شد ازاین‌رو به فکر ساخت نسخه ارتقا یافته‌ای افتاد که تغییرات ظاهری زیادی نسبت به خودرو دنا داشته باشد؛ بنابراین خودرو دنا پلاس را طراحی و تولید کرد ازاین‌رو می‌توان گفت که خودرو دنا پلاس نسخه ارتقا یافته خودرو دنا است.

طراحی خودرو دنا پلاس

طراحی خودرو دنا پلاس نسبت به خودرو دنا تفاوت‌های زیادی دارد که می‌توان این تفاوت‌ها را در طراحی چراغ‌های عقب، اضافه شدن سانروف و همچنین یک خط ممتد از روی گلگیر جلو تا گلگیر عقب مشاهده کرد.

ازآنجایی‌که در طراحی ظاهری خودرو دنا پلاس هماهنگی و نظم خاصی بین اجزای این خودرو دیده می‌شود می‌توان گفت که در مقایسه طراحی ظاهری خودرو دنا پلاس نسبت به خودرو پژو 207 بهتر است اما به نظر می‌رسد که جوانان بیشتر به خرید خودرو پژو 207 تمایل دارند تا دنا پلاس.

طراحی کابین در مقایسه پژو 207 با دنا پلاس

دنا پلاس
دنا پلاس

یکی از دلایلی که جوانان بیشتر به خرید پژو 207 تمایل دارند تا به خرید دنا پلاس، نحوه طراحی کابین این خودرو است. چراکه وقتی نگاهی به طراحی کابین خودرو دنا پلاس می‌اندازید متوجه می‌شوید که نسبت به طراحی کابین پژو 207 صندوق‌دار سنتی است؛ اما در عوض کیفیت متریالی که در ساخت کابین دنا پلاس به‌کاررفته نسبت به پژو 207 صندوق‌دار که از پلاستیک خشک درون کابین آن استفاده‌شده واقعاً فوق‌العاده است.

نتیجه مقایسه پژو 207 با دنا پلاس

ازاین‌رو خودرو دنا پلاس برای خانواده‌هایی که بیشتر به فضای داخلی خودرو اهمیت می‌دهند گزینه بهتری نسبت به پژو 207 صندوق‌دار است چراکه هم از فضای بیشتری برخوردار بوده و هم‌اینکه متریال کابین آن باکیفیت هستند.

بررسی تجهیزات دنا پلاس در مقایسه پژو 207 با دنا پلاس

دنا پلاس دارای یک نمایشگر درون کابین خود است که ورودی‌های هوا در سمت راست و چپ این نمایشگر به‌صورت عمودی قرارگرفته‌اند که به نظر طراحی خیلی جالبی نیست. کلیدهای کنترلی نیز بر روی فرمان این خودرو طراحی‌شده‌اند.

مقایسه پژو 207 صندوق‌دار با دنا پلاس
مقایسه پژو 207 صندوق‌دار با دنا پلاس

ایران‌خودرو از موتور EF7 در خودرو دنا پلاس استفاده کرده که از حجم 1.7 لیتری و 4 سیلندر برخوردار است. موتور EF7 قادر است تا 115 اسب بخار قدرت و 157 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این قدرت با استفاده از یک جعبه‌دنده 5 سرعته دستی به چرخ‌های منتقل می‌شود. البته پژو 207 صندوق‌دار دارای جعبه‌دنده اتوماتیک است.

اما همان‌طور که اشاره کردیم با مشکلات فنی روبه‌رو بوده که خرج زیادی بر روی دست دارندگان این خودرو گذاشته است بنابراین خودرو دنا پلاس با برخوردار بودن از یک جعبه‌دنده دستی در مقایسه با خودرو پژو 207 صندوق‌دار که از یک جعبه‌دنده اتوماتیک مشکل‌دار بهره‌مند است، برتری خاصی ندارد.

سایر تجهیزات و امکانات خودرو دنا پلاس در یک نگاه کلی شامل:

 • قابلیت ایزوفیکس صندلی‌های عقب
 • سانروف
 • امکان تنظیم برقی آینه‌های جانبی
 • امکان تنظیم برقی صندلی‌های جلو
 • کروز کنترل، سنسور پارک عقب
 • دوربین دید عقب
 • بلندگوهای جلو و عقب با توئیتر و ایموبلایزر

جدول مقایسه پژو 207 با دنا پلاس

در جداول زیر می‌توانید امتیازاتی که به خودروهای پژو 207 و دنا پلاس داده‌شده است را مشاهده کنید و براحتی به مقایسه پژو 207 با دنا پلاس بپردازید.

نام خودرو پژو 207 صندوق‌دار دنا پلاس
کیفیت سواری 7 7
خدمات پس از فروش 7 7
طراحی 7 7
امکانات رفاهی 8 7
ویژگی‌های فنی 7 7
ارزش خرید 7 7
امتیاز کل 43 42

 

در کل خودرو پژو 207 صندوق‌دار با توجه به امکانات رفاهی بیشتر و طراحی مدرن‌تر نسبت به خودرو دنا پلاس ارزش خرید بالاتری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا