مسابقات اتومبیل رانی

گزارشی از مرحله دوم گرندپری فرمول یک بحرین

دومین مرحله از مسابقات گرندپری جهانی فرمول یک در پیست صخیر کشور بحرین آغاز شد که روزهای جمعه و شنبه صبح آن به دورهای تمرینی تیم های مختلف اختصاص یافته بود. خودروهای فراری عملکردی بی نظیر به نمایش گذاشتند به طوری که توتو ولف مدیر تیم AMG F1 مرسدس اذعان داشت خودروهای مرسدس در این پیست نمی‌توانند با قرمزهای فراری رقابت کنند.

 مرحله دوم گرندپری فرمول یک بحرین
مرحله دوم گرندپری فرمول یک بحرین

سرانجام روز شنبه بعد از ظهر پیست سخیر میزبان دور پولپوزیشن تیم‌ها بود که فراری توانست مکان های اول و دوم را به ترتیب توسط لکلرک و فتل کسب کند و رده سوم به همیلتون رسید.

مرحله دوم گرندپری فرمول یک بحرین
مرحله دوم گرندپری فرمول یک بحرین

برتری قرمزها خصوصا در بخش های مستقیمی پیست و کسب تاپ اسپید انقدر محسوس بود که اغلب تماشاگران پیش از شروع مسابقه قهرمانی لکرک راننده جوان و خوش آتیه فراری را قطعی می دانستند.

در هنگام آغاز مسابقه لکلرک استارت فوق العاده ای داشت اما فتل با همیلتون و مکس از تیم ردبول درگیر بود و در نهایت توانست رتبه دومی خود را حفظ کند.

15پیچ پیست سخیر بحرین آنقدر چالشی بودند که راننده های یکی پس از دیگری با یک دیگر برخورد می کردند و در میانه های راه بود که بال جلوی فتل کاملا از بین رفت و مجبور شد در پیت استاپ توقف طولانی برای تعویض بال جلو داشته باشد.

لکرک در این گرندپری فاصله ای 25 ثانیه ای با دیگر رانندگان داشت تا اینکه همیلتون با فتل بر سر کسب مقام دومی درگیر شدند که پیروز میدان همیلتون بود و فتل به شدت اسپین شد و به رده هفتم مسابقات نزول کرد.

 مرحله دوم گرندپری فرمول یک بحرین
مرحله دوم گرندپری فرمول یک بحرین

کمتر از 15 دور مانده به پایان مسابقه سیستم MGU فراری لکلرک نیز از کار افتاد و همیلتون توانست آن را شکار کند و بوتاس نیز از آن رد شد. در نهایت با تکمیل شدن بدشانسی های فراری خودروی سیفتی کار وارد پیست شد و گرنه خودروی لکلرک قادر به کسب رده سوم هم نبود!

این مسابقه با یک دو کردن مرسدس در کمال ناباوری به پایان رسید و یک امتیاز سریعترین دور پیست نیز به لکلرک رسید. هم اکنون در رده بندی تیمی مرسدس در رتبه نخست و در رده بندی رانندگان همیلتون جایگاه اول با اختلاف 40 امتیاز در اخیتار خود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا