اطلاعات راننده ها

جنسون باتن قهرمان فرمول یک در سال 2009 چه خودروهایی را در گاراژ خود داشته است

جنسون باتن یکی از قهرمانان نه چندان دور مسابقات فرمول یک می باشد که کار خود را از هشت سالگی شروع کرده است.او برای اولین بار در سال 2000 با تیم ویلیامز به قهرمانی دست یافت.در این مطلب به خودروهایی که تا الان این ورزشکار در اختیار داشته به صورت مختصر پرداخته ایم،با Motoroil همراه باشید.

رانندگان فرمول یک با توجه به حقوق دریافتی بالا همیشه دارای خودروهای خاص و قابل توجه هستند. از جمله لوئیس همیلتون و سباستین فتل، که ما در این مطلب به سراغ خودروهای کلکسیونی جنسن باتن راننده اسبق فرمول یک، تیم بروان GP رفتیم که در سال 2009 با این تیم قهرمان فرمول یک دنیا شد.

اولین خودروی جنسون باتن

اولین خودروی جنسون باتن یک دستگاه واکسهال قدیمی با موتور (پیشرانه) دو لیتری است که باتن در برنامه “تاپ گیر” به آن اشاره کرد و گفت با اولین دستمزد خود از مسابقات کارتینگ آن را خریداری کرده بود که تنها 2000 پوند ارزش داشت و سیستم تعلیق و مولتی مدیای آن را سفارشی سازی کرده بود.

جنسون باتن

 

اما اولین سوپر اسپرتی که او خریداری کرد در سن 19 سالگی بود که پس از حضور رسمی او در مسابقات فرمول یک صورت گرفت. فراری زرد رنگ و روداستر به نام 355 GTS اولین مدلی بود که او خریداری کرد هر چند که علاقه داشت F40 بخرد اما بودجه کافی را در اختیار نداشت. اما او بعدها توانست خودرویی که پوسترش مدتها بر روی دیوار اتاقش نقش بسته بود را خریداری کند یعنی فراری F40.

پیشنهاد سردبیر:گزارشی کامل از اولین مسابقه فرمول یک در استرالیا

بوگاتی ویرون جنسون باتن

در مورد ویرون جنسون باتن باید گفت او بسیار نگران هزینه‌های سرویس و نگهداری و حتی بیمه این خودرو بود و زمانی که پی برد تنها یک تایر آن 5 هزار پوند قیمت دارد سریعاً آن را به فروش رساند.

جنسون باتن

بعد از ویرون او یک فراری انزو را خریداری کرد اما طبق گفته او به “تاپ گیر” بعد از اینکه تنها چند بار با آن رانندگی کرد اولین حسی که به او دست داد وزن زیاد خودرو و در نتیجه کندی آن بود که این مدل را هم به فروش رساند هر چند که حالا از این کار خود پشیمان است.

از خودروهای جدیدی که خریداری کرده است می‌توان به مکلارن P1 و همچنین پورشه 911 GT2 RS اشاره کرد. همچنین باید گفت زمانی مالک خودروهای عضلانی پونتیاک GTO و ترنس ام هم بوده است.

جنسون باتن

فورد برانکو، فورد GT و همچنین فراری GTS275 روباز از دیگر خودروهایی است که این راننده فرمول یک تا به حال آن‌ها را پارکینگ خود داشته است. در اتنها باید اشاره کرد این راننده کهنه کار فرمول یک همیشه یک دستگاه رولزرویس هم در گاراژ خود داشته است و حالا با مدل ریث رانندگی می‌کند.

منبع
carbuzz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا