اطلاعات راننده
موضوعات داغ

بررسی بهم ریختن بالانس چرخ های خودرو هنگام برخورد با گودال ها

به گزارش تیم روغن موتور با شروع فصل پاییز و بارندگی های زیاد می توان گفت فصل برخورد با گودال ها شروع می شود. ما اینجا هستیم تا این قضیه را بررسی کنیم که “آیا می توان یک چاله را از بهم ریختن بالانس چرخ وسایل نقلیه شما دور کرد؟” بله می شود! با خواندن این مطلب بیاموزید که چاله ها چگونه می توانند بر بهم ریختتن بالانس چرخ های شما تأثیر بگذارند. همچنین چگونه بفهمید که وسیله نقلیه شما نیاز بعد از برخورد با چاله به تعمیر و بالانس نیاز دارد.

چگونه ضربه زدن به چاله ها بر مدیریت و بالانس چرخ ها تأثیر می گذارد

با شروع فصل پاییز و بعد از آن فصل زمستان و یخ زدگی جاده ها ، چاله ها در جاده های سراسر کشور ظاهر می شوند. چاله ها یک کابوس برای لاستیک ها و سیستم تعلیق شما هستند. همچنین می توانند بر هندلینگ و بر هم خوردن بالانس چرخ ها نیز تأثیر بگذارند.

همه ما با صدای وحشتناکی که از برخورد خودروهای ما هنگام افتادن در چاله ایجاد می شود آشنا هستیم. خسارت ناشی از یک چاله ممکن است برای مدتی مورد توجه قرار نگیرد. ضربه زدن مکرر به گودال ها یا حتی فقط یکی از آنها می تواند زاویه تماس چرخ ها با جاده را تغییر دهد. بعداً منجر به مشکل ایمنی و تعمیرات گران قیمت می شود.

همچنین بخوانید:

پورشه GT3 مدل 911 سال 2022 را بیشتر بشناسید

حتی اگر پس از برخورد با یک یا دو گودال همه چیز خوب به نظر برسد ، ممکن است ماشین شما کمی آسیب ببیند. همانطور که همیشه نمی توانید یک چاله در جاده ببینید ، گاهی اوقات نمی توانید آسیب چاله ها را تا دیر وقت ببینید. بهتر است قبل از ظهور آسیب ها ، با بالانس کردن وسیله نقلیه خود پس از برخورد با چاله ، به مسائل مربوط به چرخ ها رسیدگی کنید.

dorogi

هنگام رانندگی و برخودر با چاله ها ترمز نکنید دلیل این امر به شرح زیر است

ممکن است به نظر خلاف عقل برسد. اما بهترین کاری که می توانید درست قبل از عبور از چاله انجام دهید(به غیر از فرمان گرفتن و رد کردن آن) این است که پای خود را از ترمز بردارید. وقتی ترمزها را فشار می دهید ، قسمت جلویی خودرو پایین می آید. زیرا سیستم تعلیق روی چرخ های جلو شما فشرده می شود. هنگامی که سیستم تعلیق فشرده می شود، نمی تواند به اندازه ضربه جاده را جذب کند. به عبارت دیگر ، ترمزگیری بر روی یک چاله می تواند توانایی وسیله نقلیه شما در جذب ضربه سریع را از بین ببرد. در نتیجه به طور بالقوه منجر به آسیب جدی شود.

5af82346ca58.jpg.71e7eef1f853e8b8891b727a7a8129fa

ترمز کردن روی چاله ها می تواند با ایجاد ضربه ها به اجزای اصلی خودرو آسیب برساند. چاله ها عمدتا روی بالانس چرخ ها تأثیر می گذارند. بنابراین اگر محور های شما از ترمزگیری بر روی یک چاله آسیب ببینند ، این احتمال وجود دارد که بالانس شما نیز بهم بریزد. پس از برخورد با چاله ، مراقب هرگونه علائمی باشید. علائمی که ممکن است شامل ضربه یا تکان های جدید مانند صداهای غیر معمول یا چیز های دیگر هنگام رانندگی با سرعت باشد.

unnamed 1

اجازه ندهید بررسی کردن خودرو پس از برخورد با چاله زیاد طول بکشد

پاییز زمان چاله است هیچ راهی برای دور زدن آن ها وجود ندارد! اگر به چاله ای برخورد کردید و هم بالانس شما از بین رفت، به نزدیکترین تعمیرگاه بروید . تکنسین های متخصص وضعیت سیستم فرمان و سیستم تعلیق شما را ارزیابی می کنند. آنها تعیین می کنند که آیا بالانس چرخ ها برای بازگشت ایمن شما به جاده ضروری است یا خیر.

منبع: firestonecompleteautocare و رسانه صنعت خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا